Navigācijas ceļš

SPIN: palīdzība MVU ekojauninājumu jomā

2010. gada novembris

SPIN partneri no Viļņas

Mazajiem uzņēmumiem reizēm ir grūti ievērot Eiropas noteikumus vides jomā. Iemesls varētu būt tas, ka tiem nav pieejamas tehnoloģijas un trūkst vadības kompetences šo jautājumu risināšanai, vai arī tas, ka tie nesaņem nekādus praktiskus vai noderīgus padomus no sev līdzīgiem uzņēmumiem. SPIN projekts - Ilgtspējīga ražošana, ieviešot jauninājumus MVU - Baltijas jūras reģiona MVU palīdz rast atbildes uz šiem jautājumiem.

Ilgtspējīgi jauninājumi nozīmē jaunus produktu ražošanas, iepakojuma un piegādes veidus - mazajiem un vidējiem uzņēmumiem tas ir svarīgs jautājums. SPIN ir ekojauninājumu veicināšanas platforma un informācijas punkts, kas MVU nodrošina ar risinājumiem ilgtspējīgai ražošanai. Projekta partneri, kurus vada Vācijas Federālā vides aģentūra, ir vadošie tehnoloģiju institūti un administrācijas septiņās dažādās Baltijas jūras reģiona valstīs: Vācijā, Lietuvā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā, Igaunijā un Polijā. 3 miljonus eiro vērtais projekts, kuru atbalsta Eiropas Savienības Baltijas jūras reģiona programma 2007.-2013. gadam (Reģionālās attīstības fonds) līdz šim ir sasniedzis 2500 MVU visā reģionā.

MVU no SPIN tīkla un tā pakalpojumiem var gūt labumu vairākos veidos: saņemot palīdzību ar tehnoloģijām vai vadības jautājumiem saistītu problēmu risināšanā, saņemot palīdzību pašu izstrādātu jauninājumu izplatīšanā citos MVU un iegūstot jaunas zināšanas no 100 projektā iesaistītajiem pieredzējušiem partneriem. Darbības jomas ietver jauninājumus dažādās nozarēs, sākot ar lauksaimniecību un biotehnoloģijām un beidzot ar mēbeļu un apģērba ražošanu. Jauninājumu ieviešana ilgtspējīgas ražošanas nodrošināšanai MVU var palīdzēt gūt sekmes, padarot tos videi nekaitīgākus, kā arī konkurētspējīgākus un rentablākus.

Apmeklējiet SPIN projekta inovāciju datu bāziEnglish un atrodiet tajā katru valsti un darbības jomu.

ES Vides prasību ievērošanas palīdzības programma MVU (ECAP) SPIN projektu ir izvirzījusi kā labas prakses piemēru.

Uzziniet vairāk:

 • SPINEnglish
 • Vides prasību ievērošanas palīdzības programma MVUDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiportuguês

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 08/03/2012 | Lapas sākums