Naršymo kelias

SPIN: parama MVĮ ekologiškų naujovių srityje

2010 m. lapkritis

SPIN partneriai iš Vilniaus

Kartais smulkioms įmonėms gali būti sudėtinga laikytis Europos aplinkosaugos taisyklių. Joms gali trūkti technologijų ir administracinių žinių, reikalingų sprendžiant šias problemas, arba iš savo kolegų jos nesulaukia jokių praktinių ar naudingų patarimų. Projektas SPIN (angl. Sustainable Production through Innovation in SMEs) - "Darnios gamybos inovacijos mažų ir vidutinių įmonių plėtrai" - padeda Baltijos jūros regiono MVĮ rasti atsakymus į šiuos klausimus.

Darnios naujovės - tai nauji gamybos, pakavimo ir gaminių pristatymo būdai, tokie reikalingi MVĮ. SPIN yra ekologinių naujovių sklaidos programa ir informacijos punktas, teikiantis MVĮ darnios gamybos sprendimus. Vadovaujant Vokietijos Federalinei aplinkos apsaugos agentūrai, tinklas vienija projekto partnerius - pirmaujančius technologijų institutus ir valdybas septyniose Baltijos jūros šalyse: Vokietijoje, Lietuvoje, Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Šis 3 milijonų eurų vertės projektas, finansuojamas iš Europos Sąjungos 2007-2013 m. Baltijos jūros regiono programos (Regioninės plėtros fondas), iki šiol pasiekė 2 500 regiono MVĮ.

MVĮ gali pasinaudoti SPIN tinklo ir paslaugų teikiamais privalumais keliais būdais: gauti pagalbos sprendžiant savo technologines arba administravimo problemas; sulaukti paramos skleidžiant savo sukurtas naujoves kitoms MVĮ; semtis patirties iš 100 projekte dalyvaujančių partnerių ekspertų. Veiklos sritys apima naujoves visose srityse, pradedant žemės ūkiu ir biotechnologijomis ir baigiant baldais ir apranga. Darnios gamybos naujovės gali labai praversti sėkmingai MVĮ veiklai, padėdamos joms dirbti ekologiškiau, konkurencingiau ir pelningiau.

Naršykite SPIN projekto naujovių duomenų bazęEnglish, kurioje naujovės suskirstytos pagal konkrečias šalis ir veiklos sritis.

SPIN projektą kaip geros praktikos pavyzdį išskiria ES MVĮ skirta pagalbos laikantis aplinkosaugos reikalavimų programa (ECAP).

Daugiau skaitykite:

 • SPINEnglish
 • MVĮ skirta pagalbos laikantis aplinkosaugos reikalavimų programaDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiportuguês

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 08/03/2012 | Į puslapio pradžią