Navigatsioonitee

SPIN aitab VKEsid keskkonnahoidliku innovatsiooniga

November 2010

SPINi partnerid Vilniusest

Aeg-ajalt võib väikeettevõtetel Euroopa keskkonnaeeskirjadega sammu pidamine raskeks osutuda. Võib juhtuda, et neil puuduvad nende küsimuste lahendamiseks tehnoloogia ja juhtimisalased oskusteadmised või nad ei saa kaaslastelt praktilisi või abistavaid nõuandeid. Projekt SPIN, lühend sõnadest Sustainable Production through Innovation in SMEs (eesti k. säästlik tootmine VKEdes toimuva innovatsiooni teel) aitab Läänemere piirkonna VKEdel neile küsimustele vastused leida.

Keskkonnasäästlik innovatsioon tähendab uusi toodete valmistamise, pakendamise ja tarnimise mooduseid - vajalik fookus VKEdele. SPIN on keskkonnahoidliku innovatsiooni edendamise platvorm ja teabepunkt VKEde varustamiseks säästliku tootmise lahendustega. Seda juhib Saksamaa föderaalne keskkonnaagentuur, projekti partnerid on kõik juhtivad tehnoloogiainstituudid ja administratsioonid seitsmes Läänemere riigis: Saksamaal, Leedus, Taanis, Rootsis, Soomes, Eestis ja Poolas. See 3 miljoni eurone projekt, mida toetab Euroopa Liidu Läänemere piirkonna programm 2007-2013 (Regionaalarengu Fond) on seni jõudnud 2500 VKEni üle kogu piirkonna.

VKEd saavad SPINi võrgustikust ja teenustest kasu mitmel viisil: saades abi oma probleemidele, nii tehnoloogilistele kui ka juhtimisküsimustega seotutele, saades toetust oma uuenduste levitamisel teistele VKEdele ja õppides juurde projekti 100-lt eksperdist partnerilt. Tegevusaladesse kuuluvad uuendused, mis ulatuvad põllumajandusest ja biotehnoloogiast mööbli ja riietuseni. Säästliku tootmise uuendused võivad olla viljakad VKEde edu mõttes, muutes neid keskkonnasäästlikumaks, aga ka konkurentsivõimelisemaks ja kasumlikumaks.

Sirvige projekti SPIN uuenduste andmebaasiEnglish iga konkreetse riigi ja tegevusala osas.

ELi VKEde toetusprogramm keskkonnaalaste nõuetega vastavuse saavutamiseks (ECAP) on projekti SPIN esile tõstnud näitena headest tavadest.

Lisateave

 • SPINEnglish
 • VKEde toetusprogramm keskkonnaalaste nõuetega vastavuse saavutamiseksDeutschEnglishespañolfrançaisitalianopolskiportuguês

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 08/03/2012 | Üles