Navigačný riadok

Osviežujúce nápady – Maltská cestovná agentúra je hostiteľom slovenskej podnikateľky

máj 2010

Global Air Travel

Maltská cestovná agentúra Global Air Travel mala v úmysle získať určitý svieži náhľad od mladého podnikateľa a zároveň získať nové medzinárodné kontakty. To bolo dôvodom, prečo k nim na 4 mesiace prostredníctvom programu Erasmus pre mladých podnikateľov prišla Slovenka Alena Seginková, ktorá sa chce stať podnikateľkou.

Agentúra Global Air Travel, ktorá je podnikom rodiny Bugeja od roku 1996, poskytuje služby cestovného ruchu pre cudzincov na Malte. Majiteľa Josepha Bugeja zaujalo vzdelanie Aleny Seginkovej v oblasti ochrany prírody, obchodu a cestovného ruchu – všetko sú to oblasti dôležité pre jeho podnikanie. Pán Bugeja sa domnieval, že jeho pracovníci tiež uvítajú výmenu nápadov počas pobytu budúcej podnikateľky a zároveň jej poskytnú základné zručnosti pre prax v tejto oblasti.

Prácou v oblasti riadenia spoločnosti, marketingu, vytvárania siete kontaktov a ekologického cestovného ruchu prispela Alena Seginková svojimi zručnosťami a stanoviskom k podnikaniu pána Bugeja – čo bolo počas výmeny veľmi oceňované. Pani Seginková, ktorá sa snaží založiť si svoju spoločnosť, chcela získať kontakty medzi Maltou a Slovenskom a vďaka skúsenostiam to bolo možné. Samotný pán Bugeja bol s výsledkom nadmieru spokojný: „Program Erasmus pre začínajúcich podnikateľov je pre spoločnosť obrovským prínosom. Vytvára budúce príležitosti na spoluprácu v sektore cestovného ruchu medzi Maltou a medzinárodným trhom.“

Erasmus pre mladých podnikateľov – výmenný program pre mladých podnikateľov a skúsených podnikateľov, ktorí sú ich hostiteľmi v inej krajine – sa počas svojej existencie dlhej len o niečo viac ako jeden rok ukázal ako veľmi úspešný. Zameriava sa na vzájomnú inšpiráciu a výmenu skúseností. Prihlásilo sa viac ako 2 000 osôb a do tretieho štvrťroka 2010 sa uskutoční približne 500 pobytov v rozličných sektoroch, ako napríklad v oblastiach propagácia a médiá, vzdelávanie, informačné technológie a medicína. Počas prvého roka bolo najvyhľadávanejšou destináciou Spojené kráľovstvo, pričom najviac účastníkov pochádzalo zo Španielska a Talianska.

Ďalšie informácie:

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 05/02/2014 | Na začiatok