Ścieżka nawigacji

Świeże pomysły - maltańskie biuro podróży i słowacki przedsiębiorca

Maj 2010

Global Air Travel

Właściciele maltańskiego biura podróży Global Air Travel chcieli uzyskać świeże spojrzenie na biznes dzięki młodemu przedsiębiorcy i kontaktom zagranicznym. Dlatego w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców gościła u nich przez cztery miesiące planująca założenie własnej firmy Słowaczka Alena Seginkova.

Firma Global Air Travel, należąca do rodziny Bugeja od 1996 roku, oferuje usługi turystyczne osobom odwiedzającym Maltę. Właściciela, Josepha Bugeję, zainteresowało doświadczenie Słowaczki w zakresie ochrony środowiska, biznesu i turystyki, dziedzin kluczowych dla jego działalności. Uznał, że zaproszenie przyszłego przedsiębiorcy i przekazanie mu podstawowych praktycznych umiejętności będzie również korzystne dla jego personelu, gdyż będzie się wiązać z wymianą pomysłów.

Posiadająca doświadczenie zawodowe w zarządzaniu przedsiębiorstwami, marketingu, networkingu i ekoturystyce Seginkova wniosła podczas wymiany mile widziane umiejętności i poglądy. Nosząca się z zamiarem otwarcia własnej firmy Słowaczka dzięki wymianie nawiązała kontakty pomiędzy Maltą a Słowacją. Również Bugeja był bardzo zadowolony z wyników: „Firma bardzo korzysta na programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców. Dzięki niemu powstają przyszłe możliwości współpracy w sektorze turystycznym pomiędzy Maltą a rynkiem międzynarodowym”.

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców – program wymiany dla młodych przedsiębiorców i goszczących ich w swoim kraju przedsiębiorców doświadczonych – odniósł wielki sukces od momentu rozpoczęcia nieco ponad rok temu. Do programu, którego celem jest wymiana inspirujących pomysłów i doświadczeń, zgłosiło się już ponad 2000 osób i szacuje się, że do trzeciego kwartału 2010 roku odbędzie się 500 wymian w takich sektorach, jak promocja i media, edukacja, informatyka i medycyna. W pierwszym roku najbardziej popularnym celem wymiany była Wielka Brytania, zaś najwięcej uczestników pochodziło z Hiszpanii i Włoch.

Więcej informacji:

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 05/02/2014 | Początek strony