Navigatsioonitee

Värskemad ideed – Malta turismiagentuur võtab vastu slovaki ettevõtja

Mai 2010

Global Air Travel

Malta turismiagentuur Global Air Travel soovis noori ettevõtjaid paremini tundma õppida ja saada uusi rahvusvahelisi kontakte. Seepärast otsustasid nad kutsuda endale Erasmuse noorte ettevõtjate projekti raames neljaks kuuks külla alustava ettevõtja Alena Seginkova Slovakkiast.

Global Air Travel on olnud perekond Bugeja ettevõte alates aastast 1996, pakkudes Maltal välismaalastele turismiteenuseid. Ettevõtte omanikule Joseph Bugejale meeldisid Seginkova kogemused looduskaitse, ettevõtluse ja turismi alal, mis on kõik ka tema äri võtmeteemad. Bugeja arvas, et tulevase ettevõtja võõrustamise ajal tekkiv mõttevahetus võiks olla kasulik ka tema töötajatele, andes samas külalisele praktilisi põhiteadmisi sellel tegevusalal.

Seginkova sai kogu vahetusprojekti vältel osaleda ettevõtte juhtkonna töös, proovida turustamist, võrgustike loomist ja ökoturismi. Omalt poolt pakkus ta oma oskusi ja seisukohti, mis oli just vastuvõtjale eriti väärtuslik panus. Ka ise ettevõtte loomist kavandava Seginkova eesmärk oli saada kontakte Maltal ja selle võimaluse eest on ta vahetuskogemusele väga tänulik. Bugeja pidas projekti väga õnnestunuks: „Erasmuse programm alustavatele ettevõtjatele on meie ettevõttele väga kasulik. See loob tuleviku tarbeks uusi koostöövõimalusi Malta ja rahvusvahelise turismituru vahel.”

Erasmus noortele ettevõtjatele – vahetusprogramm alustavatele ettevõtjatele ja ka neid välisriigis vastuvõtvatele kogenud ettevõtjatele. Programm on oma veidi enam kui aasta kestnud tegevuse vältel osutunud väga edukaks. Ideede ja kogemuste vahetusele suunatud programmis osalemiseks on esitatud enam kui 2000 taotlust ja 2010. aasta kolmandaks kvartaliks on eeldatavasti toimunud ligikaudu 500 vahetust erinevatel tegevusaladel, näiteks reklaami ja meedia, hariduse, IT ja meditsiini vallas. Esimese aasta jooksul oli Ühendkuningriik kõige populaarsem sihtriik, kõige suurem arv osalejaid tuli aga Hispaaniast ja Itaaliast.

Lisateave:

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 05/02/2014 | Üles