Cesta

Svěží nápady - maltská turistická agentura hostí slovenskou podnikatelku

Květen 2010

Global Air Travel

Maltská turistická agentura Global Air Travel si přála získat nějaké svěží nápady od mladého podnikatele a také nové mezinárodní kontakty. Proto v rámci programu Erasmus pro mladé podnikatele pozvali na čtyři měsíce Slovenku Alenu Seginkovou, budoucí podnikatelku.

Společnost Global Air Travel, která od roku 1996 patří rodině Bugejových, poskytuje na Maltě turistické služby cizincům. Majitele Josepha Bugeju zaujalo, jaké má Alena Seginková vzdělání – ochrana přírody, podnikání a turistický ruch – tedy vše, co je pro jeho firmu klíčové. Bugeja se domníval, že by bylo užitečné, kdyby mezi Alenou a jeho pracovníky došlo k výměně nápadů, zatímco by tato budoucí podnikatelka mezi nimi pobývala jako host a získávala potřebné praktické dovednosti v tomto odvětví.

Alena Seginková pracovala ve vedení firmy, marketingu, vytváření sítí a ekoturistice a přitom do Bugejova podniku vtiskla své dovednosti a názory – které byly během výměny velmi oceňovány. Seginková – připravená založit vlastní podnik – chtěla navázat kontakty mezi Maltou a Slovenskem a je vděčná, že jí to tato zkušenost umožnila. Sám Joseph Bugeja si výsledek velmi pochvaloval: „Program Erasmus pro mladé podnikatele přinesl firmě velký užitek. Vytváří budoucí příležitosti pro spolupráci v odvětví turistického ruchu mezi Maltou a mezinárodním trhem.“

Erasmus pro mladé podnikatele – výměnný program pro mladé podnikatele a zkušené podnikatele, kteří je hostí v jiné zemi – se během své více než roční existence velmi osvědčil. Do programu, který se zaměřuje na vzájemnou inspiraci a výměnu zkušeností, se přihlásilo více než 2000 lidí a do třetího čtvrtletí roku 2010 se realizuje odhadem 500 pobytů v různých odvětvích, jako je reklama a média, vzdělávání, IT a medicína. Během prvního roku patřilo k nejžádanějším destinacím Spojené království a nejvíce účastníků pocházelo ze Španělska a Itálie.

Další informace:

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 05/02/2014 | Začátek stránky