Navigačný riadok

Reálne financovanie poľských virtuálnych nápadov

marec 2010

Poľský podnikateľ Grzegorz Kozak riadi spoločnosť na vývoj internetových stránok s názvom Virtual People v Štetíne, v severozápadnom Poľsku. Prekypoval nápadmi a chcel vytvoriť niekoľko webových projektov vrátane stránky sociálnej siete a on-line služby pre komerčné verejné súťaže. Na to, aby jeho nápady ožili, potreboval správne financovanie.

Obrátil sa na svojho miestneho partnera siete Enterprise Europe, na Západopomoranské združenie pre hospodársky rozvoj. Táto sieť poskytuje podporu pri podnikaní malým podnikom v celej EÚ. Tvorí ju 550 partnerských organizácií v 44 krajinách. Podáva pomocnú ruku pri prístupe k financovaniu a grantom EÚ a pomáha malým podnikom nájsť obchodných a technologických partnerov v zahraničí.

Odborníčka siete v Štetíne, Katarzyna Mecinska, pozorne sleduje dostupné granty a financovanie z Európskej únie. Objavila príležitosť v rámci štrukturálnych fondov a poskytla pánu Kozakovi všetky informácie, ktoré potreboval na podanie žiadosti. Pomohla mu zabezpečiť správne vypracovanie dokumentácie.

Žiadosť o financovanie spoločnosti Virtual People bola úspešná. Pán Kozak dostal približne 22 600 EUR na vývoj svojich internetových stránok, medzi ktoré patrí aj on-line portál pre verejné súťažepolskia diskusná stránkapolski.

Pomoc siete mala na jeho podnik nesmierny vplyv – zamestnal tri osoby a čoskoro prijme ďalšiu. „Vďaka Katarzyne sme boli dôkladne informovaní o možných zdrojoch na financovanie našich nápadov,“ vraví pán Kozak. „Jej skúsenosti a odborné poradenstvo významne ovplyvnili úspešnosť našej žiadosti.“

Ďalšie informácie:

 • Sieť Enterprise Europe NetworkEnglish

Všetky úspešné príbehy

Na začiatok
Ale čo je to MSP?

Novinky

  Všetky novinkyRSS

  Kľúčové programy pre podnikateľov

  • Rozšírte svoju činnosť do zahraničia s Enterprise Europe Network
  • Zaučte budúcich podnikateľov s Erasmus for Young Entrepreneurs

  Túto internetovú stránku spravuje GR pre vnútorný trh, priemysel, podnikanie a MSP
  a je financovaná cez Rámcový program pre konkurencieschopnosť a inovácie (CIP).

  Posledná aktualizácia: 29/01/2014 | Na začiatok