Navigatsioonitee

Poola virtuaalsete ideede reaalne rahastamine

Märts 2010

Poola ettevõtja Grzegorz Kozak juhib Loode-Poolas, Szczecinis, oma veebiarendusettevõtet Virtual People. Ideedest tulvil, tahtis ta üles töötada mitu veebiprojekti, mille hulgas olid näiteks suhtlusportaal ja veebipõhine hankekeskkond. Kuid oma ideede rakendamiseks vajas ta sobivat rahastamist.

Ta pöördus Enterprise Europe Network kohaliku partneri poole, kelleks oli Lääne-Pommeri Majanduse Arendamise Assotsiatsioon. Võrgustik toetab väikeettevõtteid kogu ELis. Võrgustikku kuulub 550 partnerorganisatsiooni 44 riigist ning see aitab otsida ELi rahastamisvahendeid ja toetusi, samuti aga abistab väikeettevõtteid välismaiste äri- ja tehnoloogiapartnerite otsimisel.

Szczecinis hoiab Euroopa Liidu toetustel ja rahastamisvahenditel silma peal võrgustiku ekspert Katarzyna Mecinska. Ta leidis struktuurifondidest sobiva võimaluse ning andis härra Kozakile taotluse esitamiseks vajalikku teavet ja aitas tal kontrollida, et kõik dokumendid oleksid nõuetekohaselt koostatud.

Virtual People’i rahastamistaotlus rahuldati. Hr Kozak sai ligikaudu 22 600 eurot oma veebilehtede arendamiseks, mille seas on veebipõhine pakkumiste portaalpolskija diskussioonisaitpolski.

Võrgustiku abi oli tema ärile tõeliselt vajalik – ta on tööle võtnud kolm inimest ja võtab peagi neljandagi. „Tänu Katarzynale saime põhjalikku infot allikate kohta, mis võiksid meie ideid rahastada,” ütleb härra Kozak. „Meie taotlus osutus edukaks paljuski tänu tema kogemustele ja professionaalsetele nõuannetele.”

Lisateave:

 • Võrgustik Enterprise EuropeEnglish

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 29/01/2014 | Üles