Cesta

Skutečné peníze na polské virtuální nápady

Březen 2010

Polský podnikatel Grzegorz Kozak ze Štětína v severozápadním Polsku má firmu Virtual People, která se zabývá vývojem internetových aplikací. Grzegorz Kozak měl spoustu nápadů a chtěl realizovat hned několik webových projektů, například stránku pro vytváření sociálních sítí a internetovou komerční poptávkovou službu. Pro realizaci svých nápadů však potřeboval peníze.

Obrátil se na místního partnera sítě Enterprise Europe Network, na Západopomořanské sdružení pro hospodářský rozvoj. Zmíněná síť poskytuje podnikatelskou podporu malým podnikům po celé EU. Skládá se z 550 partnerských organizací ve 44 zemích a pomáhá malým podnikům získat přístup k financím a grantům z EU a najít obchodní a technologické partnery v zahraničí.

Ve Štětíně pracuje expertka sítě Katarzyna Mecinska, která dává bedlivý pozor na granty a financování dostupné z Evropské unie. Katarzyna Mecinska objevila možnost v rámci strukturálních fondů a poskytla panu Kozakovi veškeré informace potřebné pro podání žádosti. Pomohla mu také s tím, aby jeho dokumentace byla provedena správně.

Žádost společnosti Virtual People o financování byla úspěšná. Pan Kozak dostal přibližně 22 600 eur na rozvoj jeho webových stránek, mezi jiným na internetový poptávkový portálpolskia na diskuzní stránkupolski.

Pro jeho podnikání byla pomoc ze strany sítě rozhodující – zaměstnal již tři lidi a brzy přijme dalšího pracovníka. „Díky Katarzyně jsme měli podrobné informace o možných zdrojích financování pro naše nápady,“ říká Kozak. „Její zkušenosti a profesionální rady měly obrovský vliv na úspěch naší žádosti.“

Další informace:

Všechny příběhy o úspěších

Začátek stránky
Co to ale MSP je?

Klíčové programy pro podnikatele

  • Expanze do zahraničí díky síti Enterprise Europe Network
  • Mentorování budoucího podnikatele v rámci akce Erasmus for Young Entrepreneurs

Tuto internetovou stránku spravuje GŘ pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky
a financuje ji Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace (CIP).

Poslední aktualizace: 29/01/2014 | Začátek stránky