Ścieżka nawigacji

Lokalne wsparcie dla początkujących przedsiębiorców w Auvergne we Francji - zwycięski projekt przedsiębiorczości

Czerwiec 2010 r.

Résidences d'entrepreneurs

"Résidences d'entrepreneurs", projekt wsparcia przedsiębiorczości i zatrudnienia we francuskim regionie Auvergne, wygrał 31 maja główną nagrodę jury w ramach Europejskich Nagród Przedsiębiorczości 2010. Nagrody przyznawane są instytucjom publicznym, które skutecznie promują przedsiębiorczość i małe przedsiębiorstwa.

Odległy region Auvergne wymagał bodźca społecznego i gospodarczego. Regionalna agencja rozwoju ARDTA uruchomiła w związku z tym program wsparcia osób spoza regionu, które wyraziły chęć przybycia i założenia lub nabycia przedsiębiorstwa na tym obszarze. W ramach projektu pokrywane są koszty zakwaterowania i utrzymania. Uczestnikom przydzielany jest doradca, którego zadaniem jest zapoznać ich z lokalnym otoczeniem gospodarczym. Uczestnicy otrzymują również dodatkowe formy wsparcia finansowego.

Program wykazał do tej pory bardzo pozytywne rezultaty: w regionie utworzono 211 przedsiębiorstw, zapewniających zatrudnienie ponad 600 osobom, głównie w dziedzinie handlu, turystyki i usług, ale także medycyny.

W tegorocznej edycji Europejskich Nagród Przedsiębiorczości udział wzięło ponad 330 projektów z 28 europejskich krajów. Do rundy finałowej zakwalifikowano 53 projekty. Wśród finalistów program "Résidences d'entrepreneurs" wyróżniał się jako doskonały przykład tworzenia miejsc pracy oraz pobudzania przedsiębiorczości.

Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości organizowane są przez DG ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu od 2006 r., aby wyłaniać i nagradzać osiągnięcia instytucji publicznych w promowaniu przedsiębiorczości i małych przedsiębiorstw, szczególnie na poziomie regionalnym i lokalnym. Po kwalifikacjach krajowych ogólnoeuropejskie jury wybiera najlepsze projekty, a wyniki konkursu ogłaszane są podczas uroczystej ceremonii, która w tym roku odbędzie się w Madrycie.

Więcej informacji:

Wszystkie historie sukcesu

Początek strony
Czym właściwie jest MŚP?

Aktualności

  Wszystkie aktualnościRSS

  Najważniejsze programy dla przedsiębiorców

  • Wejdź na rynki międzynarodowe za pośrednictwem sieci Enterprise Europe Network
  • Mentoring dla przyszłych przedsiębiorców w ramach programu Erasmus for Young Entrepreneurs

  Strona podlega administracji DG ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP
  i jest finansowana w ramach Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP).

  Ostatnia aktualizacja: 08/03/2012 | Początek strony