Navigācijas ceļš

Vietēja mēroga palīdzība uzņēmējiem, uzsākot darbību Overņā (Francija) - labākais uzņēmējdarbības projekts

2010. gada jūnijs

"Résidences d'entrepreneurs"

2010. gada 31. maijā Overņas reģionā (Francija) īstenotā uzņēmējdarbības un nodarbinātības atbalsta programma "Résidences d'entrepreneurs" ieguva galveno žūrijas balvu konkursā Eiropas Uzņēmējdarbības Balvas. Balvas piešķir valsts iestādēm, kas sekmīgi veicina uzņēmējdarbību un stimulē mazos uzņēmumus.

Attālajam Overņas reģionam bija nepieciešama sociāls un ekonomisks pamudinājums. Tādēļ reģionālās attīstības aģentūra "ARDTA" izveidoja programmu, ar kuras palīdzību cilvēki, kas nav no šī reģiona, var šeit dibināt vai iegādāties uzņēmumu. Šī programma sedz noteiktus uzturēšanās izdevumus, iesaistītajiem cilvēkiem tiek nozīmēts mentors, kas iepazīstina ar vietējo uzņēmējdarbības vidi, turklāt viņi saņem arī papildu finansiālu atbalstu.

Līdz šim programmai ir ļoti pozitīvi rezultāti - reģionā ir nodibināti 211 uzņēmumi, kuros nodarbināti vairāk nekā 600 cilvēki galvenokārt tirdzniecības, tūrisma un pakalpojumu sfērā, taču pārstāvēta ir arī medicīna.

Šogad Eiropas Uzņēmējdarbības Balvām bija pieteikti vairāk nekā 330 projekti no 28 Eiropas valstīm, un 53 no tiem izvirzīja uz finālu Eiropas līmenī. Finālistu vidū izcēlās lielisks nodarbinātības un uzņēmējdarbības veicināšanas projekts "Résidences d'entrepreneurs".

Eiropas Uzņēmējdarbības Balvas, ko 2006. gadā izveidoja Eiropas Komisijas Uzņēmējdarbības un rūpniecības ģenerāldirektorāts, piešķir valsts iestādēm par pasākumiem, kas atbalsta mazos uzņēmumus un veicina uzņēmējdarbību, jo īpaši reģionālā un vietējā līmenī. Pēc nacionālās atlases Eiropas žūrija izveido "īso sarakstu" un apbalvošanas ceremonijā paziņo uzvarētājus. Šogad šī ceremonija notika Madridē.

Lai saņemtu plašāku informāciju, skatiet:

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 08/03/2012 | Lapas sākums