Navigatsioonitee

Kohalik abi alustavatele ettevõtjatele Prantsusmaal Auvergne'is - võidukas ettevõtlusprojekt

Juuni 2010

Résidences d'entrepreneurs

Auvergne'i piirkonna (Prantsusmaa) äri ja tööhõive toetuskava Résidences d'entrepreneurs võitis 31. mail 2010. aasta Euroopa ettevõtlusauhinna žürii peaauhinna. Auhindu jagatakse riigiasutustele, kes edendavad tulemuslikult ettevõtlust ja väikeettevõtlust.

Kõrvaline Auvergne'i piirkond vajas sotsiaalset ja majanduslikku virgutamist. Selleks käivitas ARDTA regionaalarengu agentuur kava, mille eesmärk oli pakkuda abi mujalt pärit inimestele, kes soovivad tulla Auvergne'i kanti ja võtta üle mõne sealse äri või rajada uue ettevõtte. Projekti raames määratakse osalejale mentor, kes tutvustab kohalikku ärikeskkonda, samuti kaetakse majutus- ja elamiskulud ning pakutakse mitmesuguseid täiendavaid finantstoetusi.

Seni on kava andnud ülimalt positiivseid tulemusi: piirkonnas on loodud 211 ettevõtet, mis annavad tööd enam kui 600 inimesele peamiselt kaubanduse, turismi ja teeninduse valdkonnas, aga ka meditsiini alal.

Sel aastal osales Euroopa ettevõtlusauhindade konkursil üle 330 projekti 28 Euroopa riigist ja Euroopa finaali valiti neist 53. Finalistide seas paistis Résidences d'entrepreneurs silma töökohtade loomise ja ettevõtluse soodustamise suurepärase näitena.

2006. aastal Euroopa Komisjoni ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi algatatud Euroopa ettevõtlusauhindadega pärjatakse riigiasutuste jõupingutusi toetada väikeettevõtteid ja edendada ettevõtlust, eriti piirkondlikul ja kohalikul tasandil. Riiklike eelvoorude järel valib Euroopa žürii välja Euroopa finalistid ja autasustab võitjaid auhinnatseremoonial, mis toimub sel aastal Madridis.

Lisateave:

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 08/03/2012 | Üles