Navigācijas ceļš

Grieķiete, kura bija bezdarbniece, ir izveidojusi pati savu delikatešu biznesu.

2010. gada jūlijs

Anna Darzenta

Ar ES finansējuma palīdzību grupa sieviešu, kurām nebija nekādas profesionālās pieredzes, spēja izveidot kooperatīvu, kurš tagad tām nodrošina iztiku. "TO KASTRI" sieviešu lauku tūrisma kooperatīvs radās šādi.

Grieķijas Siras salā ir ļoti augsts bezdarba līmenis, taču grupiņa aktīvu vietējo mājsaimnieču apvienoja savus spēkus, lai izrautos no mājas darbiem un uzsāktu sabiedriskās ēdināšanas biznesu. Jau kopš 2000. gada Anna Darzenta un vēl 27 sievietes darbojas šajā sociāla rakstura uzņēmumā, kas savus sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus sniedz klientiem gan Sirā, gan citās Grieķijas salās. Viņas ražo arī saldumus un vada veiksmīgu zemo cenu restorānu, kurā pasniedz tradicionālos grieķu ēdienus.

Sākumā nevienai no šīm sievietēm nebija nekādas atbilstošas profesionālās izglītības vai prasmju, taču viņas no sava mērķa neatkāpās. EQUAL programma sievietēm uzņēmējām, ko finansē Eiropas Sociālais fonds, viņas atbalstīja jau no paša sākuma. Programmas mērķis ir ES teritorijā izveidot vienlīdzīgākus darba tirgus un apkarot darbinieku un darba meklētāju diskrimināciju. Anna Darzenta ir priecīga par ES atbalstu, norādot, ka sākumā lielākais šķērslis bija "cilvēku aizspriedumi par sievietēm".

Anna Darzenta ar savu uzņēmumu TO KASTRIPDF [5 MB] iepazīstināja 2010. gada Eiropas MVU nedēļas laikā. Viņa uzsvēra ES atbalsta svarīgumu un uzņēmumu nozīmi nodarbinātības nodrošināšanā un drošības sajūtas sniegšanā cilvēkiem.

Sīkāka informācija:

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 10/02/2014 | Lapas sākums