Naršymo kelias

Bedarbės graikės įkūrė nuosavą delikatesų verslą

2010 m. liepos mėn.

Anna Darzenta

Su ES finansavimo pagalba grupė moterų, neturinčių ankstesnės darbo patirties, sugebėjo įkurti darbuotojų kooperatyvą ir užsidirbti pragyvenimui. Taip gimė TO KASTRI moterų kaimo turizmo kooperatyvas.    

Graikijos Syros sala pasižymi aukštu nedarbo lygiu, tačiau grupė aktyvių vietos namų šeimininkių sutelkė jėgas ir ėmėsi darbo už savo namų sienų, atidarydamos viešojo maitinimo įmonę. Nuo 2000m. Anna Darzenta ir 27 kitos moterys ėmėsi šio socialinio verslo, siūlančio viešojo maitinimo paslaugas tiek Syros, tiek kitose Graikijos salose. Taip pat jos gamina saldumynus ir turi sėkmingai veikiantį nebrangų restoraną, siūlantį tipiškus graikiškus patiekalus.  

Kai jos pradėjo verslą, nė viena šių moterų neturėjo atitinkamo profesinio išsilavinimo ar įgūdžių, bet, nepaisant to, jos siekė savo tikslo. Europos socialinio fondo finansuojama EQUAL programa nuo pat pradžių padėjo šioms moterims verslininkėms. Programa orientuota į lygesnę ES darbo rinką bei kovą su darbuotojų ir darbo ieškančių žmonių diskriminacija. Darzenta džiaugiasi ES pagalba, nurodydama, kad iš pradžių didžiausia kliūtis buvo „žmonių nusistatymas prieš mus, moteris“.

Anna Darzenta pristatė TO KASTRIPDF [6 MB] Europos verslininkystės savaitės 2010 programoje. Darzenta pabrėžė ES pagalbos svarbą ir įmonių vaidmenį kuriant darbo vietas bei užtikrinant žmonių saugumą.

Daugiau informacijos rasite:

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 10/02/2014 | Į puslapio pradžią