Navigatsioonitee

Töötud kreeklannad asutasid toitlustusettevõtte

Juuli 2010

Anna Darzenta

Rühm eelneva ametialase kogemuseta naisi sai ELi rahalise abiga asutada elatise teenimiseks töötajate kooperatiivi. Nii sündis naiste põllumajandus- ja turismikooperatiiv TO KASTRI.

Kreeka saarel Syrosel on kõrge tööpuudus, kuid rühm kohalikke aktiivseid koduperenaisi ühendas jõud ja hakkas töötama kodust väljas, avades omaenda toitlustusettevõtte. Alates aastast 2000 on Anna Darzenta ja tema 27 kaaslannat hoidnud käigus sotsiaalset ettevõtmist, mis pakub peolauateenust nii Syrosel kui teistel Kreeka saartel. Naised valmistavad ka maiustusi ja peavad edukat restorani, kus serveeritakse soodsa hinnaga traditsioonilist kreeka toitu.

Alustades polnud ühelgi neist naistest vajalikku ametialast haridust ega koolitust, kuid vaatamata sellele rühkisid nad edasi. Algusest peale saadi abi Euroopa Sotsiaalfondist rahastatavast naisettevõtluse edendamise programmist EQUAL. Programm on suunatud võrdsemate tööturgude loomisele ELis ja diskrimineerimisvastasele võitlusele nii töötajate kui tööotsijate seas. Darzenta on rahul ELi toetusega ja märgib, et algusaegadel olid suurimaks takistuseks eelarvamused naiste suhtes.

Anna Darzenta esitles firmat TO KASTRIPDF [5 MB] Euroopa ettevõtlusnädala 2010 raames. Darzenta tõi esile ELi abi tähtsust ning ettevõtete rolli tööhõive tagamisel ja inimestele kindlustunde loomisel.

Lisateave:

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 10/02/2014 | Üles