Navigācijas ceļš

Videi nekaitīga uzņēmējdarbība — lieliska iespēja MVU

2010. gada decembris

Libors Novaks

Čehijas uzņēmuma „Step Trutnov”, kurš nodarbojas ar enerģētikas nozares augsto tehnoloģiju siltumiekārtu un izstrādājumu ražošanu, pārrobežu darījumu vadītājs Libors Novaks mudina citus MVU ieviest videi nekaitīgas metodes. Tas bija viņa galvenais vēstījums MVU samitā „How green makes money”, kas norisinājās 18. novembrī Briselē un kurā apsprieda ekoloģiskas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības iespējas.

„Step Trutnov”English nāca klajā ar savām videi nekaitīgajām iecerēm? Libors Novaks skaidro, ka viņiem radās ideja lietderīgi izmantot salmu pārpalikumus, kuri nākuši no vietējām lauku saimniecībām, un izstrādāt iekārtu, kurā šos salmus izmantotu kā enerģijas avotu. Šobrīd uzņēmums veiksmīgi izgatavo rūpniecības biomasas apkures katlus, spiedtvertnes, sildītājus u.c., kā arī pamazām izvērš darbību ārzemju tirgos. Kaut arī viņš atzīst, ka sākumā nebija viegli iegūt finansējumu „zaļām” idejām, uzņēmumam tomēr izdevās saņemt ES atbalsta līdzekļus vairākām jomām, tostarp inovācijai un mārketingam.

Samitā uzmanību veltīja visdažādākajām videi nekaitīgām tirgus iespējām, kādas var izmantot Eiropas mazie uzņēmumi, — sākot no enerģijas sadalījuma un beidzot ar informācijas tehnoloģijām. Novaka vēstījums pārējiem mazajiem uzņēmumiem ir nepārprotams: „Pārvariet bažas un vienkārši rīkojieties! Mēs droši gājām uz priekšu un mums izdevās.”

Tā kā vairāk nekā divas trešdaļas eiropiešu ir nodarbināti MVU, svarīgi, lai šie uzņēmumi kļūtu par videi nekaitīgās ekonomikas galvenajiem dalībniekiem. Samita vēstījums bija nepārprotams — MVU ir spēks, kurš turpmāk vajadzīgs Eiropai, un tāpēc tiem ir jāizmanto „zaļās” revolūcijas nodrošinātās uzņēmējdarbības iespējas. Jārūpējas, lai videi nekaitīgus noteikumus uztvertu nevis kā slogu, bet gan kā iespēju Eiropas mazajiem uzņēmumiem.

MVU samitā, kuru rīkoja Eiropas Komisija sadarbībā ar Beļģijas ES prezidentūru, piedalījās vairāk nekā 600 dalībnieki: MVU, uzņēmējdarbības organizācijas, politikas veidotāji, augsta līmeņa ekonomisti u.c.

Sīkāka informācija:

 • MVU samits — How green makes moneyEnglish

Visi veiksmes stāsti

Lapas sākums
Kas ir MVU?

Jaunumi

  Visi jaunumiRSS

  Galvenās programmas uzņēmējiem

  • Starptautiskam vērienam — Enterprise Europe Network
  • Palīgs topošajiem uzņēmējiem — Erasmus for Young Entrepreneurs

  Šo tīmekļa vietni pārvalda Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ĢD,
  un finansējumu tai nodrošina Konkurētspējas un inovāciju pamatprogramma (KIP).

  Pēdējā atjaunināšana: 11/02/2014 | Lapas sākums