Naršymo kelias

Ekologiškas verslas – puikios MVĮ perspektyvos

2010 m. gruodis

Libor Novák

Čekijos bendrovės „Step Trutnov“, gaminančios pažangiųjų technologijų šildymo įrangą ir gaminius energetikos sektoriui, užsienio prekybos vadovas Liboras Novákas ragina kitas Europos MVĮ dirbti ekologiškai. Tai buvo pagrindinė jo pranešimo tema MVĮ aukščiausio lygio susitikime „How green makes money“, surengtame lapkričio 18 d. Briuselyje, siekiant aptarti ekologiško ir tvaraus verslo galimybes.

Iš kur „Step Trutnov“English sėmėsi ekologiško verslo idėjų? Liboras Novákas aiškina, kad jiems kilo mintis panaudoti vietinių ūkių šiaudų atliekas ir sukurti įrangą, galinčią paversti jas energija. Šiandien ši įmonė sėkmingai gamina pramoninius biomasės katilus, slėginius indus, šildytuvus ir t. t. ir po truputį skverbiasi į užsienio rinkas. Jis pripažįsta, kad iš pradžių nebuvo lengva gauti finansavimo ekologiškoms idėjoms, bet įmonei galiausiai pavyko, be to, ji gavo kelių rūšių ES paramą, tarp to ir skirtą naujovių diegimui ir rinkodarai.

Susitikime daugiausiai dėmesio buvo skirta įvairioms ekologiškos rinkos galimybėms, kuriomis gali pasinaudoti mažosios Europos įmonės, pradedant energijos paskirstymu ir baigiant informacinėmis technologijomis. L. Nováko žinia kitoms mažoms įmonėms labai aiški: „Nebijokite ir tiesiog siekite savo tikslo! Mes ėjome šiuo keliu ir mums pavyko.“

Daugiau nei du trečdaliai europiečių dirba MVĮ, todėl labai svarbu, kad šios bendrovės būtų ekologiškos ekonomikos priešakyje. Susitikime vienareikšmiškai buvo teigiama: MVĮ – tai jėga, be kurios Europa neturi ateities, todėl jos turėtų nedelsdamos pasinaudoti „žaliosios“ revoliucijos teikiamomis verslo galimybėmis. Ekologijos reguliavimas turėtų būti suvokiamas ne kaip našta, o kaip mažųjų Europos įmonių galimybė.

MVĮ aukščiausio lygio susitikime, kurį surengė Europos Komisija ir ES pirmininkaujanti Belgija, dalyvavo per 600 dalyvių – MVĮ, verslo organizacijų, politikos formuotojų, aukšto lygio ekonomistų ir t. t.

Daugiau informacijos:

 • MVĮ aukščiausio lygio susitikimas – How green makes moneyEnglish

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 11/02/2014 | Į puslapio pradžią