Navigatsioonitee

Keskkonnasõbralik ettevõtlus – VKEde suur šanss

Detsember 2010

Libor Novák

Tšehhi kõrgtehnoloogilisi kütteseadmeid ja energeetikatööstuse tarvikuid tootva Step Trutnovi välisturunduse juht Libor Novák soovitab ka teistel Euroopa VKEdel seada suund ökoettevõtlusele. See oli tema põhisõnum 18. novembril Brüsselis toimunud VKEde tippkohtumisel „How green makes money”, kus arutati keskkonnasäästliku ja ökoettevõtluse võimalusi.

Kust on pärit Step TrutnoviEnglish keskkonnasõbralikud äriideed? Libor Novák selgitas, et neil tuli idee kasutada kohalikes taludes järele jäävaid õlgi, luues seadmed, mis võimaldaksid neid kütusena kasutada. Praegu toodab ettevõte edukalt tööstuslikke biokütuse katlaid, surveanumaid, kütteseadmeid jm ning on vähehaaval hakanud vaatama välisturgude poole. Ta küll tunnistab, et algul ei olnud keskkonnasõbralikele ideedele kuigi lihtne rahastamist leida, aga neil see lõpuks siiski õnnestus ja nad said ka erinevaid ELi toetusi, sealhulgas uuendustegevuse ja turunduse tarbeks.

Tippkohtumisel keskenduti väga mitmesugustele „rohelise” turu võimalustele erinevates valdkondades energiajaotusest kuni infotehnoloogiani, mida Euroopa väikeettevõtjad saaksid ära kasutada. Nováki sõnum teistele väikeettevõtjatele oli lihtne: „Ärge kartke, hakake lihtsalt tegutsema! Meie proovisime ja see õnnestus.”

Kuna enam kui kaks kolmandikku eurooplastest töötavad VKEdes, siis on äärmiselt tähtis, et need ettevõtted oleksid keskkonnasäästliku majanduse esirinnas. Tippkohtumise sõnum oli selge: VKEd on Euroopa tulevikuks vajalik jõud ja nad peaksid haarama kinni ärivõimalustest, mida roheline revolutsioon pakub. Keskkonnahoiu nõudeid ei tohiks vaadata kui koormat, vaid pigem kui võimaluste allikat Euroopa väikeettevõtetele.

Euroopa Komisjoni ja ELi eesistujariigi Belgia koostöös korraldatud VKEde tippkohtumisel oli enam kui 600 osalejat (VKEde ja äriorganisatsioonide esindajaid, poliitikategijaid, tipptasemel majandusteadlasi jt).

Lisateave:

 • VKEde tippkohtumine „How green makes money”English

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 11/02/2014 | Üles