Naršymo kelias

SOLVIT išsprendžia teisines problemas ir taip palengvina kelią verslui

2010 m. rugpjūčio mėn.

Švediškas baseinų valytuvas

Jei verslui kyla problemų sudėtingose tarptautinėse situacijose, verslininkai gali kreiptis pagalbos į SOLVIT tinklą. Taip Švedijos baseinų valymo įrangos gamintojas išsikovojo teisę ir toliau parduoti savo gaminius Prancūzijoje nepaisant pradinio draudimo.

Švedijos viešųjų baseinų nešiojamųjų valymo siurblių gamintojui nebuvo leista patekti į Prancūzijos rinką. Nors jo įranga atitiko Europos standartą – ne daugiau kaip 12 V kintamoji elektros srovė, jei baseine maudosi žmonės, – pagal Prancūzijos taisykles didžiausios leidžiamos įtampos apribojimas turėjo būti taikomas nepriklausomai nuo to, ar baseine yra besimaudančių žmonių, ar ne. Švedijos įmonė kreipėsi į SOLVIT ir paprašė išaiškinti padėtį, nes taisyklės buvo neaiškios.

SOLVIT išsiaiškino, kad Prancūzijos taisyklės taikomos tik stacionariems siurbliams. Kadangi įmonės įranga buvo nešiojamoji ir negalėjo būti naudojama, kai baseine maudosi žmonės, gamintojui buvo leista ją pardavinėti Prancūzijoje.

Problema išspręsta per 15 savaičių, bet paprastai SOLVIT siekia išspręsti verslo problemas vos per 10 savaičių, kad verslas nepatirtų finansinių nuostolių dėl užsitęsusio laukimo ar bylų teisme.

Visos Europos įmonės turi teisę parduoti paslaugas ir gaminius kitose ES valstybėse. Kartais dėl sudėtingų taisyklių ir nuostatų kasdieninė verslo veikla darosi sudėtinga. SOLVIT yra nemokama paslauga europiečiams, norintiems paklausti apie Europos teisę ar pasiskųsti dėl jos. Jei nacionalinės ar vietinės institucijos suklydo ar nežino, ką teigia Europos teisė, SOLVIT išnagrinės situaciją. Europoje yra 30 SOLVIT centrų, padedančių įmonėms, kai joms atrodo, jog su jomis elgiamasi neteisingai ar nesilaikant vidinės rinkos principų. 

Daugiau informacijos rasite:

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 13/03/2014 | Į puslapio pradžią