Naršymo kelias

Nurijos šokių mokykla tapo tikrove gavus mikrokreditą

2010 m. balandis

Nurijos Venturos svajonė atidaryti nuosavą šokių mokyklą Barselonoje išsipildė, kai ji gavo mikrokreditą. "Be mikrokredito nebūčiau įstengusi atidaryti mokyklos: mokykla man suteikia stabilumo, ji yra mano ateitis."

Nurija Ventura yra choreografė, meno vadovė, flamenko šokėja, šiuolaikinių šokių šokėja bei šokių mokyklos vadovė ir mokytoja. Jos planas atidaryti nuosavą šokių mokyklą tapo įgyvendinamas 2007 m., kai ji gavo ES remiamą 25 000 eurų mikrokreditą, leidusį jai išsinuomoti patalpas ir atnaujinti jas mokyklos veiklai.

Iš pradžių turėjau 20 mokinių, bet nepraėjus nė dvejiems metams jų skaičius išaugo iki 60. "Norėčiau, kad ši mokykla pirmautų mūsų regione ir būtų siejama su geriausiais šios srities profesionalais. Ir taip pat norėčiau, kad mokinių skaičius vis augtų." Nurijos mokykla taip pat kuria darbo vietas: dabar joje dirba 10 ne visą darbo dieną dirbančių darbuotojų.

"Gauti mikrokreditą buvo lengva: pristačiau savo planą kartu su savo gyvenimo aprašymu, ir jie pripažino mano planą perspektyviu. Taip pat turėjau aiškią verslo idėją ir šios srities profesinį pasirengimą, todėl mano planas buvo patvirtintas."

2007-2013 m. Konkurencingumo ir inovacijų pagrindų programoje siūlomos galimybės dėl mikrokreditų garantijų per Europos investicijų fondoEnglish valdomas finansų priemones. Pagal "MVĮ garantijų priemonės mikrokreditų langą" EIF suteikia kreditų garantijas mikrokreditus teikiančioms organizacijomis dėl mikroįmonėms (kuriose dirba iki 9 darbuotojų) skirtų iki 25 000 eurų dydžio kreditų.

Dėl ES remiamų mikrokreditų daug verslininkų Europoje turi galimybę pradėti arba plėtoti smulkųjį verslą. "MicroBank", socialinis Ispanijos banko "La Caixa" bankas, išduoda ES programomis garantuojamus mikrokreditus žmonėms, kurie negali gauti kreditų iš kitų bankų. Tokiu būdu nepalankioje padėtyje esantiems žmonėms suteikiama galimybė vystyti savo veiklą, toliau kurti darbo vietas ir didinti gamybą.

Daugiau informacijos:

 • Mikroįmonės gali rasti finansų tarpininkų, siūlančių kreditus pagal Mikrokreditų langą, duomenis interneto svetainėje Prieiga prie finansavimo
 • Išsamesnė informacija apie Komisijos politikos iniciatyvas dėl mikrokreditųDeutschEnglishfrançais

Visos sėkmės istorijos

Į puslapio pradžią
Tačiau kas yra MVĮ?

Naujienos

  Visos naujienosRSS

  Pagrindinės programos verslininkams

  • Plėskite verslą užsienyje su „Enterprise Europe Network“
  • Ugdykite būsimus verslininkus su „Erasmus for Young Entrepreneurs“

  Šią tinklavietę tvarko Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas,
  ji finansuojama pagal Bendrąją konkurencingumo ir inovacijų programą (CIP).

  Paskutinį kartą atnaujinta: 04/02/2014 | Į puslapio pradžią