Navigatsioonitee

Nuria tantsukool teostus tänu mikrolaenule

Aprill 2010

Nuria Ventura unistus avada Barcelonas omaenda tantsukool teostus tänu mikrolaenule. „Ilma selle mikrokrediidita ei oleks ma oma kooli avada saanud. See kool pakub mulle stabiilsust, see on minu tulevik.”

Nuria Ventura on koreograaf, kunstiline juht, flamenko- ja nüüdistantsija ning ka tantsukooli direktor ja õppejõud. Võimalus omaenda tantsukooli avamise plaan teoks teha avanes aastal 2007 tänu Euroopa Liidu rahastatud  mikrokrediidile summas 25 000 eurot, mille toel ta sai rentida ruumid ja neid kooli tegevuseks kohandada.

Algul oli koolis 20 õpilast, aga vähem kui kahe aastaga on see arv kasvanud 60-le. „Tahaksin, et sellest saaks piirkonna juhtiv tantsukool, kus tegutsevad oma ala parimad asjatundjad. Mulle meeldiks ka see, kui meil oleks rohkem õpilasi.” Nuria kool loob ka töökohti, praegu on tal 10 osalise tööajaga töötajat.

„Mikrokrediiti oli lihtne saada, esitasin oma kava koos CV-ga ja seda peeti teostatavaks. Mul oli ka selge äriidee koos vastava erialase ettevalmistusega ja nii mind valitigi.”

2007.–2013. aasta konkurentsivõime ja uuendustegevuse raamprogramm pakub võimalusi mikrokrediitide tagamiseks Euroopa InvesteerimisfondiEnglish hallatavate rahastamisvahendite abil. VKEdele mõeldud mikrokrediidi tagatisvahendi kaudu annab EIF mikrokrediite väljastavatele organisatsioonidele laenutagatisi laenudele summas kuni 25 000 eurot, mille saajaks on mikroettevõtted (kus töötab kuni 9 inimest).

Tänu Euroopa Liidu toel pakutavatele mikrokrediitidele on paljudel Euroopa ettevõtjatel võimalik väikeettevõtteid asutada või neid arendada. Hispaania panga La Caixa sotsiaalpank MicroBank väljastab ELi programmide raames tagatud mikrokrediite neile, kes ei ole teistest pankadest laenu saanud. See annab ebasoodsamas olukorras inimestele võimaluse ennast ise aidata ning lisaks parandab tööhõivet ja tõstab tootlust.

Lisateave:

 • Mikroettevõtted leiavad ELi tagatud mikrokrediite pakkuvate finantsvahendajate andmed veebilehelt Access2finance
 • Lisateave komisjoni mikrokrediidiga seotud poliitiliste algatusteDeutschEnglishfrançais kohta.

Kõik edulood

Üles
Aga mis see VKE õieti on?

Uudised

  Kõik uudisedRSS

  Põhiprogrammid ettevõtjatele

  • Laienemine piiri taha võrgustiku Enterprise Europe Network abiga
  • Erasmus for Young Entrepreneurs kaudu tulevase ettevõtja juhendamine

  Veebilehte haldab finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu peadirektoraat
  ja seda rahastatakse konkurentsivõime ja innovatsiooni raamprogrammi raames.

  Viimati muudetud: 04/02/2014 | Üles