Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


26. SEPTEMBER 2011: OSLAVY EURÓPSKEHO DŇA JAZYKOV NA HVIEZDOSLAVOVOM NÁMESTÍ V BRATISLAVE
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Jazyková rozmanitosť je súčasťou bohatého kultúrneho dedičstva Európy. V materinskom jazyku nielen myslíme a uchopujeme realitu okolo nás, často je aj mostom, po ktorom prechádzame do sveta cudzích jazykov. Tie nám zas otvárajú nové možnosti pri štúdiu, pracovnom uplatnení, sú však aj nástrojom porozumenia a otvárajú nám nové horizonty. Deň jazykov si celá Európa pripomína tento rok už po desiaty. Prijmite pozvanie na jeho oslavy v Bratislave.

  logo

  Organizátori tohtoročných osláv pre vás pripravili v čase od 8.45 do 13.00 hod. bohatý program, ktorý je zárukou príjemne i poučne prežitého dopoludnia.

  Ulička jazykov: v stánkoch kultúrnych a jazykových inštitútov a veľvyslanectiev, ako aj Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre preklad a Národnej agentúry pre Program celoživotného vzdelávania sa budete môcť dozvedieť viac o jazykoch a kultúrach Európy, zabaviť sa v kvízoch a súťažiach, spoznať aspoň pár slov z jazykov, s ktorými ste sa ešte možno nestretli, či vyskúšať si znalosti z tých jazykov, ktoré sa učíte.

  O tom, že spev a hudba nepoznajú hranice, a to ani jazykové, sa budete môcť presvedčiť pri sledovaní hudobného, speváckeho a tanečného programu na hlavnom pódiu. Viac o programe tu. jpeg - 195 KB [195 KB]  

  Nebude chýbať ani ocenenie víťazov súťaže o najlepšiu minipoviedku, s ich prácami sa budete môcť zoznámiť aj v oknách Bulharského inštitútu a Poľského inštitútu.

  V priľahlom kine Mladosť si zas budete môcť prezrieť pásmo krátkych filmov v rôznych jazykoch. V priľahlom kine Mladosť si zas budete môcť prezrieť pásmo krátkych filmov v rôznych jazykoch. Viac o jednotlivých filmoch tu. jpeg - 411 KB [411 KB]

  Preskúšajte Vaše jazykové znalosti tu! Kvíz sa spustí kliknutím na ikonku.
  Európsky deň jazykov – viac informácií nájdete po kliknutí na ikonku tu.

  A takto sme oslavovali Európsky deň jazykov minulý rok.

  Mláďež stojaca pri stánku

  Dav ľudí pri stánkoch

   

  Posledná aktualizácia: 21/09/2011  |Na začiatok