Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Slávnostné odovzdávanie cien víťazom 15. ročníka súťaže English Essay Competition
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

English Essay Competition je veľmi obľúbená a tiež najstaršia súťaž v písaní anglických esejí pre študentov gymnázií v rámci celého Slovenska, ktorú organizuje Zastúpenie Európskej komisie a Nadácia otvorenej spoločnosti Open Society Foundation v spolupráci s Národnou bankou Slovenska. Tento rok mali študenti možnosť vyjadriť svoj názor na tému zavedenia eura na Slovensku, na fajčenie a používanie alkoholu ako aj na tému o kreativite súvisiacu s Európskym rokom tvorivosti a inovácie 2009.

    víťazi 15. ročníka súťaže English Essay Competition

    Dňa 23. apríla 2009 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie cien 15. ročníka súťaže English Essay Competition. Súťažilo sa v troch rôznych kategóriách: mladší, starší a anglofónni a spolu sa do tohtoročnej súťaže zapojilo 803 študentov. V prvej súťažnej kategórii mladších súťažiacich sa na prvom mieste umiestnila Magdaléna KORÁBOVÁ z Bratislavy, na druhom mieste Matej HARČARÍK z Nitry a na treťom mieste Dominika HELCMANOVÁ zo Zvolena.

    Prvé miesto v kategórii starších súťažiacich obsadila Ivana KELLYÉROVÁ z Bratislavy, druhé miesto patrí Dušanovi SLÁDEČKOVI z Bratislavy a tretie miesto Petrovi KARLÚBIKOVI z Partizánskeho.

    V kategórii anglofónov sa na prvom mieste umiestnil Denis DOBROVODA z Bratislavy, na druhom mieste Michal SIPKO z Bratislavy a tretie miesto obsadila Hana SIPKOVÁ z Bratislavy. Mladí výhercovia si odniesli zaujímavé a hodnotné ceny.

    Posledná aktualizácia: 09/10/2014  |Na začiatok