Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Slávnostne odovzdávanie ocenení víťazom prekladateľskej súťaže Juvenes Translatores
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

27 študentov z európskych stredných škôl dostane 3. apríla 2009 diplomy a ocenenia za najlepší preklad v národnom kole súťaže “Juvenes Translatores” (mladí prekladatelia), ktorej cieľom je podpora jazykového vzdelávania a zviditeľnenie prekladateľskej profesie.

  Juvenes Translatores

  Ocenenia študentom odovzdá komisár EÚ pre viacjazyčnosť Leonard Orban. Slovensko bude reprezentovať víťazka národného kola súťaže Frederika Kaššová z Gymnázia Ivana Bellu v Handlovej, ktorá súťažila s prekladom z francúzštiny do slovenčiny.

  Súťaž sa uskutočnila 27. novembra 2008 na vybraných školách v každej krajine EÚ. Zápolilo v nej 2247 študentov z 593 škôl. Ich úlohou bolo za dve hodiny preložiť text venovaný téme viacjazyčnosti z ľubovoľného jazyka EÚ do ktoréhokoľvek ďalšieho jazyka EÚ. Súťažné preklady predstavovali spolu až 147 jazykových kombinácií.

  Hlavnou cenou je dvojdňový výlet do Bruselu pre víťazov a ich dospelých sprievodcov, počas ktorého spoznajú nielen zaujímavé miesta hlavného mesta Belgicka, ale navštívia aj Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre preklad, kde sa stretnú s profesionálnymi prekladateľmi a zoznámia sa s najčastejšími prekladateľskými pomôckami a nástrojmi.

  Všetkých záujemcov vrátane učiteľov a priateľov našich víťazov pozývame sledovať slávnostné odovzdávanie cien víťazom súťaže Juvenes Translatores prostredníctvom internetového vysielania na stránke:

   

  Posledná aktualizácia: 22/08/2011  |Na začiatok