Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Viete, čo pre vás môže spraviť sociálna Európa?
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Kampaň s cirkusovou tematikou na zvyšovanie povedomie verejnosti o sociálnej politike EÚ na rok 2009 zavítala 17. marca 2009 aj na Slovensko.

 

  cirkus

  Pracujúci celej EÚ ale aj tí, ktorí prácu ešte len hľadajú, môžu každý deň využiť možnosti, ktoré im ponúkajú politiky EÚ v oblasti zamestnanosti, sociálnych záležitostí a rovnakých príležitostí.

  Napríklad na portáli s ponukou pracovných miest EURES nájdu pomoc občania, ktorí majú záujem žiť a pracovať v inej európskej krajine. Finančné prostriedky z Európskeho sociálneho fondu pomáhajú každý rok 9 miliónom občanom zvýšiť svoju kvalifikáciu a zlepšiť vyhliadky na zamestnanie. Ďalšie opatrenia znižujú riziko úrazov na pracovisku, bojujú proti chudobe, zabezpečujú dostupné dôchodkové systémy a podporujú rovnosť príležitostí. V neposlednom rade EÚ pracuje s vládami členským štátov na minimalizácii dosahov súčasnej recesie na spoločnosť a pracovný trh.

  EÚ nedávno odštartovala kampaň na zvýšenie povedomia verejnosti o týchto veľmi praktických politikách. Po úspešnom "predstavení" na Cypre a Malte vystúpila cirkusová kampaň aj v Bratislave 17. marca 2009 v rámci XI. Medzinárodnej burzy práce EURES. Kampaň využíva pútavé a provokatívne plagáty s cirkusovou tematikou , ktoré znázorňujú deväť rôznych oblastí aktivít EÚ. Rovnaký cirkusový motív využíva séria animovaných videí, ktoré si mohli pozrieť aj návštevníci burzy práce v Bratislave.

  Vedúca Zastúpenia Európskej komisie v SR Andrea Elscheková – Matisová prijala iniciatívu Burzy práce veľmi pozitívne: "Oceňujem, že sa aj tento rok, v časoch globálnej ekonomickej krízy, burza práce uskutočnila. Európska komisia sa bude usilovať aj naďalej pomáhať občanom Európskej únie v sociálnych záležitostiach."

  Fotografie z XI. Medzinárodnej burzy práce EURES nájdete tu.

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 30/10/2010  |Na začiatok