Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Pracovné miesta bez hraníc
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Veľtrhy práce, informačné burzy a semináre pre zamestnávateľov a potenciálnych zamestnancov z celej EÚ - Európske dni pracovných príležitostí 2010 potrvajú do polovice októbra.

  ľudia predstavujúci rôzne profesie

  Vysokoškoláci, absolventi či uchádzači o zamestnanie s praxou sa môžu zúčastniť na niektorom z 500 podujatí a osobne sa stretnúť s potenciálnymi zamestnávateľmi. Hlavnou témou jesenných Európskych dní pracovných príležitostí je pracovná mobilita v Európe.

  Európsky pracovný trh vykazuje v roku 2010 prvé náznaky ozdravenia. Miera nezamestnanosti v EÚ sa od februára drží na konštantnej úrovni 9,6 %, čo svedčí o stabilizácii v oblasti zamestnanosti.

  V porovnaní s hodnotami z uplynulých rokoch (9,1 % v júli 2009 a 6,7 % v júli 2008) je však jasné, že pracovný trh ešte stále sužujú dôsledky krízy.

  Aj napriek tomu však v súčasnosti, keď je pracovný trh v Európe otvorený, končí úsilie mnohých Európanov o nájdenie východiska z nezamestnanosti na hraniciach vlastného štátu. Pomoc v tejto situácii by mali priniesť práve Európske dni pracovných príležitostí 2010: záujemcom o prácu už štvrtýkrát za sebou vo viac ako 200 mestách ponúkajú informácie o možnostiach pracovnej mobility v Európe.

  Zamestnávatelia si môžu priamo na pracovných veľtrhoch overiť kvalifikáciu uchádzačov. Záujemcovia o zamestnanie tak majú šancu na jednom mieste absolvovať viacero pohovorov a nájsť si prácu svojich snov.

  Na programe sú aj konferencie, informačné burzy a pracovné veľtrhy organizované v spolupráci s európskym portálom pre pracovnú mobilitu EURES, ktorý poskytuje verejné služby zamestnanosti s pomocou viac ako 750 poradcov.

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 31/10/2010  |Na začiatok