Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


EUrópska Pohoda 2013
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Od 11. do 13. júla 2013 sa opäť otvoria brány najväčšieho slovenského letného festivalu Pohoda a s ním aj náš EUrópa stage.

  logo festivalu Bažant Pohoda

  Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku je už po piatykrát partnerom festivalu Pohoda. V našom stane – EUrópa stage – sa môžete tešiť na koncerty populárnych hudobných skupín, divadelné a filmové predstavenia a v neposlednom rade na zaujímavé debaty.

  EUrópa sa ako jedna z mála scén otvára už vo štvrtok 11. júla 2013, kde o 19.00 uvidíte divadelné predstavenie Mestského divadla Žilina pod názvom Beat.

  Počas festivalu v EUrópe zorganizujeme štyri špeciálne diskusie pod hlavičkou Café Európa. V piatok ich pripravujeme v spolupráci s TEDxBratislava a vystúpi na nich napríklad herec SND Robert Roth či známa občianska aktivistka Illah van Oijen. V sobotu privítame českého ministra zahraničných vecí Karla Schwarzenberga a jedného špeciálneho hosťa – prekvapenie festivalu (viac detailov o Café Európa v tabuľke nižšie).

  EUrópa stage bude hostiť ajdva divadelné projekty Roberta Rotha, v piatok ráno Hollyroth, v sobotu Stravinskij: Príbeh vojaka.

  Počas celého podujatia nebude chýbať ani Európske informačné centrum. Návštevníci tu nájdu množstvo informácií o fungovaní EÚ či jazykovej rozmanitosti. Pripravili sme aj súťaže o zaujímavé vecné ceny.

  Tento rok na Pohode nájdete aj stan Spoločného výskumného centra (Joint Research Centre – JRC), ktoré pripravuje nezávislé vedecké a výskumné analýzy potrebné pri tvorbe pravidiel v rôznych oblastiach ľudského života. Návštevníci si budú mať možnosť vyskúšať rôzne vedecké hračky a zariadenia a dozvedieť sa viac o testovaní potravín, energetike, ochrane vody či o bezpečnosti "online" sveta.

  Predstaví sa aj riaditeľstvo Európskej komisie, ktoré má na starosti priemysel a podnikanie. Jeho pracovníci budú poskytovať informácie o podpore pre začínajúcich podnikateľov ale aj možnostiach, ktoré ponúka otvorený európsky trh v oblasti podnikania, turizmu či vesmírneho výskumu.   

  Európska komisia pre návštevníkov zabezpečí 2 000 ks hygienických gélov na ruky, 5 000 ks reflexných pásikov, 60 000 ks pohárov na vodu, ktorú budú dobrovoľníci rozdávať počas koncertov, 80 kilometrov vyznačovacej pásky a mnoho ďalšieho.

  "Sme radi, že Európska komisia je už po piatykrát partnerom skvelého európskeho festivalu Pohoda. Aj tento rok prinesieme návštevníkom veľké množstvo rôznych zaujímavostí, či už v našom EUrópa stage, Európskom informačnom centre alebo v informačnom stane Spoločného výskumného centra. Dovidenia na trenčianskom letisku!", povedal Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

  Diskusie Café Európa na Pohode (v EUrópa stage):

   

  • piatok 12. júla 2013

  12:00-12:50 - Café Európa o myšlienkách hodných šírenia (v spolupráci s TEDxBratislava)

  debatujú: Robert Roth, Dana Retová a Vlado Kaštier

  moderuje: Dado Nagy

  13:00-13:50 - Café Európa: Pár zaujímavých prednášok o tom, ako sa to dá (inšpirované TEDxBratislava)

  debatujú: Illah van Oijen, Vladimír Šucha, Andrej Navojský a Tomáš Bokor 

  •  sobota 13. júla 2013

  12:00— 12:50 - Café Europa:PREKVAPENIE

  moderuje: Štefan Hríb

  13:00— 13:50 - Café Europa s  Karlom Schwarzenbergom

  moderuje: Štefan Hríb

  Kde to na Pohode najviac vrie?

  Aplikácia WideNoise sa normálne používa na meranie úrovne hlukového znečistenia, na Pohode ju použijeme celkom inak. Budeme zisťovať, ktorá skupina hrá najhlasnejšie. Čím hlasnejšie, tým lepšie! Ako sa spieva v jednej piesni AC/DC: „Rock & Roll ain’t Noise Pollution!“.
  Stiahnite si aplikáciu do svojho telefónu z App Store (iPhone) alebo Google Play (Android) a odmerajte, ako hlasno vaše obľúbené kapely hrajú!

  WideNoise – aplikácia pre IPhone a Android, ktorá umožní lepšie porozumieť prostrediu okolo vás. Viac informácií o WideNoise na festivale Pohoda 2013 nájdete tu .

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 09/07/2013  |Na začiatok