Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Oslávili sme 50. narodeniny EÚ
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Hviezdoslavovo námestie v Bratislave sa v pondelok 26. marca 2007 sa zaplnilo stovkami študentov, školákov i pracujúcich ľudí a seniorov, ktorí prišli do veľkého multimediálneho stanu osláviť 50. narodeniny Európskej únie. Od rána mali možnosť návštevníci akcie SPOLU oboznámiť sa so všetkými členskými krajinami EÚ, ktoré záujemcom ponúkali brožúry, mapy a rôznorodé informácie.

  Oslávili sme 50. narodeniny EÚ

   


  Návštevníci multimediálneho stanu

  Mnohé školy využili slnecné pocasie a študenti sa s elánom pristavovali pri stolíkoch jednotlivých krajín. Na podujatí, ktoré zorganizovalo Zastúpenie Európskej komisie v SR v spolupráci s Informacnou kanceláriou Európskeho parlamentu v SR a Úradom vlády SR, sa predstavili okrem clenských krajín aj študentské dobrovolnícke a výmenné organizácie a informacné siete spolu s Národnou bankou Slovenska.


  Najmenší zvedavec

  Pred oficiálnym otvorením o 11.00 privítala hostí hudba orchestra Ozbrojených síl SR. Pocas otváracej ceremónie vystúpili pred hostí Roman Schönwiesner, poverený vedením Zastúpenia EK v SR, Robert Hajšel, vedúci Informacnej kancelárie EP, Dušan Caplovic, podpredseda vlády SR, Ján Figel, komisár EK, Monika Flašíková-Benová, poslankyna Európskeho parlamentu, Miloš Koterec, poslanec Európskeho parlamentu, Jochen Trebesch, velvyslanec SRN v SR a Andrej Petrek, starosta Mestskej casti Staré Mesto Bratislava.


  Slávnostné otvorenie

  Na záver otvorenia vypustili organizátori k modrej oblohe 50 balónov symbolizujúcich 50. rokov od podpisu Rímskej zmluvy 25. marca 1956, ktorá stála za zrodom súcasnej Európskej únie.


  Narodeninové balóny

  V poobednajších hodinách si mohli návštevníci prezriet videoprezentácie o clenských krajinách Európskej únie. Akcia prebiehala v priatelskej atmosfére až do 19.00, ked úcastníci popriali Európskej únii dalších úspešných 50 rokov.

  Posledná aktualizácia: 30/10/2010  |Na začiatok