Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Juvenes Translatores 2013
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Juvenes Translatores: Slovenskí študenti sa nedajú zaskočiť

  Juvenes Translatores 2013

  Tento rok to bolo práve 28. novembra, keď si žiaci stredných škôl v celej Európe overili svoje prekladateľské schopnosti.
  Populárna súťaž mladých prekladateľov Juvenes Translatores sa odohráva súčasne na 749 vybratých školách z celej Európskej únie vrátane 13 stredných škôl zo všetkých regiónov Slovenska. Sedemnásťroční jazykovo zdatní školáci prekladali jednostranový text z rôznych európskych jazykov.

  Tento rok to mohlo byť už aj z chorvátčiny a do chorvátčiny. „Nebolo to ťažké, ale niekedy je zložité vyjadriť veci jednoducho,“ povedala nám po odovzdaní prekladov žiačka Gymnázia Matky Alexie z Bratislavy. „Môj text bol písaný formou fejsbukových statusov dievčaťa, ktoré cestuje po Európe za svojím speváckym idolom. Bolo to veľmi zaujímavé, videla som v tom trochu aj seba.“ Text bol tentokrát zameraný na možnosti, ktoré EÚ prináša pre občanov.

  Na Slovensku je o súťaž tradične veľký záujem. Niektoré školy využijú oficiálne texty a organizujú si vlastné kolá súťaže, pretože v Juvenes Translatores sa ich môže zúčastniť len obmedzený počet. Po súťaži vyberú prekladatelia Európskej komisie zo všetkých slovenských prekladov ten najlepší. Víťaz pôjde v apríli na výlet do Bruselu, kde spozná ostatných víťazov z každej krajiny EÚ.
  Ďalšie informácie Facebook.com/translators, ec.europa.eu/translatores, @translatores (#JuvenesTranslatores) a ec.europa.eu/dgs/translation.

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 29/11/2013  |Na začiatok