Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


GLOBSEC 2009
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

29. januára 2009 sa v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave konala Medzinárodnej konferencie o bezpečnosti "GLOBSEC 2009".

  GLOBSEC 2009

  Už po štvrtýkrát sa v Bratislave uskutočnila medzinárodná konferencia o bezpečnosti, ktorú zorganizovala Slovenská atlantická komisia. Spoluorganizátormi konferencie boli okrem Zastúpenia Európskej komisie v SR aj Ministerstvo zahraničných vecí SR, Euroatlantické centrum a the German Marshall fund of the United States. Túto akciu podporila Severoatlantická aliancia (NATO).

  Fotografie z konferencie "GLOBSEC 2009" nájdete tu.

  Konferencia GLOBSEC si za krátku dobu vyslúžila solídnu reputáciu a stala sa uznávanou platformou na slovenskú, regionálnu a transatlantickú diskusiu na kľúčové témy bezpečnosti a zahraničnej politiky. Od roku 2005 vytvára priestor pre stretnutia významných lídrov medzinárodnej politiky; od domácich i zahraničných vládnych organizácií po odborníkov z oblasti medzinárodných vzťahov a bezpečnosti. Tohtoročná konferencia sa niesla najmä v znamení 60-teho výročia založenia Severoatlantickej Aliancie - NATO.

  Konferencie GLOBSEC hľadajú odpovede a riešenia najzávažnejších bezpečnostných hrozieb od fenoménu terorizmu, cez bezpečnostné výzvy v Afganistane a na Balkáne.

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 30/10/2010  |Na začiatok