Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Keď sa mladí bavia o Európe
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Tento rok je sloganom Európskeho týždňa mládeže jediné slovo: akcia! Od 3. do 10. júna organizuje Európska únia už po tretíkrát Európsky týždeň mládeže. Po úspechoch tohto podujatia v roku 2003 a 2005 sú mladí ľudia z celej Európy vyzvaní, aby sa zapojili do diskusie. Do Európskeho týždňa mládeže sa môžete zapojiť aj na Slovensku.

  Mládež

  Toto podujatie, ktoré sa koná v 27 členských štátoch a v krajinách zapojených do nového programu „Mládež v akcii,“ je pre mladých ľudí príležitosťou stretnúť sa a diskutovať o téme „Sociálne začlenenie a rozmanitosť mladých ľudí v Európe“.

  Počas celého týždňa sa budú v celej Únii konať rôzne podujatia – diskusie, konzultácie, premietania filmov, súťaže, koncerty, ale aj workshopy a informačné stretnutia, určené ako mladým, tak aj širokej verejnosti.

  Diskusie budú súčasťou „Plánu D ako demokracia, dialóg a diskusia“, s ktorým v rámci obdobia na zamyslenie prišla v októbri 2005 Európska komisia.

  Okrem toho cieľom tohto európskeho týždňa je podpora nového európskeho programu „Mládež v akcii“, zviditeľnenie projektov podporených z programu „Mládež“ (2000 - 2006) a zjednodušenie dialógu s mladými o veľkých témach európskych diskusií.

  Všetci sa s očakávaním pozerajú aj na Brusel, ktorý od 3. do 6. júna hosťuje medzinárodné podujatie, na ktorom sa zúčastňuje 200 mladých ľudí. Na programe sú workshopy, prezentácie projektov a diskusie za okrúhlym stolom, ktoré organizujú členovia Komisie, zástupcovia iných európskych inštitúcií a početní odborníci z rôznych oblastí.

  Únia sa však mládeži nevenuje len počas jedného týždňa, politiky a programy, ktoré sú určené mladým ľuďom svedčia o opaku.

  Tak na čo čakať? Zapojte sa ja vy! V Bratislave sa v rámci týždňa mládeže bude 8. júna konať Big Bang - Deň otvorených dverí v Iuvente pre žiakov ZŠ a študentov stredných škôl. Príďte sa pozrieť.

   

  Posledná aktualizácia: 30/10/2010  |Na začiatok