Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Európska vesmírna výstava
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Aký majú vplyv vesmírne technológie na náš život? Nepremeškajte príležitosť navštíviť od  18. do 23. mája 2013 výnimočnú výstavu European Space Expo s témou praktického využívania výsledkov vesmírneho výskumu v bratislavskom nákupnom centre Eurovea.

  European Space Expo

  Výstava European Space Expo interaktívnym spôsobom oboznamuje so službami a aplikáciami, ktoré vznikli v rámci európskych vesmírnych programov v oblasti satelitnej navigácie (Galileo) a pozorovania Zeme (Copernicus).

   

  Už viac ako 100 000 návštevníkov si ju pozrelo v Kodani, Toulouse, Viedni, Larnake, Bruseli, Helsinkách, Londýne, Madride a Budapešti. V najbližších dvoch rokoch zavíta do ďalších asi 30 miest.

  Výstava predstavuje výsledky európskeho vesmírneho výskumu z pohľadu ich prínosu pre náš každodenný život.

  PROGRAM výstavy European Space Expo pdf - 964 KB [964 KB]

  Svet satelitných technológií sa pred návštevníkmi otvára pomocou audiovizuálnej techniky.

  Dozviete sa viac o tom, ako tieto technológie pomáhajú v doprave, pri zvyšovaní výnosnosti v poľnohospodárstve a rybnom hospodárstve, ochrane životného prostredia, monitorovaní klimatických zmien, ochrane zdravia. Neoceniteľná je ich pomoc aj pri zvládaní krízových situácií v dôsledku živelných pohrôm alebo priemyselných havárií, pri poskytovaní humanitárnej pomoci či zvyšovaní bezpečnosti občanov EÚ.

  Z prednášok prizvaných expertov sa budete môcť viac dozvedieť o tom, ako technológie zvyšujú kvalitu nášho každodenného života.

  Výstava je určená tak širokej verejnosti, ako aj školským skupinám. Veď len v Larnake, Madride a Budapešti ju navštívilo viac ako 4 000 žiakov a študentov.

  Veríme, že sa čoskoro na výstave stretneme!

  FOTOGALÉRIA z výstavy

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 15/05/2013  |Na začiatok