Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Európa chce byť domovom pre všetkých
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Chudoba a sociálne vylúčenie si aj medzi Európanmi našli veľa obetí. Napriek ekonomickému rastu vo väčšine členských štátov sú čísla alarmujúce: chudobou je ohrozených 16 % obyvateľstva.

  Európa chce byť domovom pre všetkých

  Jeden z piatich Európanov býva v nevyhovujúcich podmienkach, jeden z desiatich žije v domácnosti, kde nikto nemá zamestnanie a podiel detí, ktoré predčasne ukončia školskú dochádzku presiahol 15 %.

  V Európe založenej na solidarite nemajú chudoba a vylúčenie svoje miesto. Z tohto dôvodu navrhuje Komisia stratégiu pre aktívne začlenenie DeutschEnglishfrançais založenú na týchto troch prvkoch: podpora s cieľom získať adekvátny príjem, prístup k práci uľahčujúcej začlenenie a kvalitné sociálne služby.

  Sociálne začlenenie a účasť na trhu práce kráčajú ruka v ruke. Preto je potrebné, aby bolo ľuďom, ktorí sa ocitli na okraji spoločnosti, umožnené zamestnať sa, a to poskytnutím peňažnej podpory, na mieru šitých sociálnych služieb a primeraných pracovných ponúk. Pomoc pri začlenení sa však neobmedzuje len na nájdenie zamestnania, keďže toto automaticky nezaručuje ochranu voči chudobe. Je potrebné zlepšiť kvalitu práce a dozerať na to, aby títo ľudia zotrvali v zamestnaní.

  Stratégia pre aktívne začlenenie je výsledkom konzultácie, ktorá trvá od jari 2006 DeutschEnglishfrançais a momentálne sa nachádza vo svojej druhej fáze danskDeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoNederlandsportuguêssuomisvenska . Sociálni partneri a ďalšie zainteresované osoby majú až do 28. februára 2008 možnosť zaslať svoje postrehy na tému, ako možno podporiť aktívne začlenenie marginalizovaných osôb.

  Európsky sociálny fond patrí medzi hlavné finančné nástroje na podporu stratégie pre aktívne začlenenie. Každoročne vynakladá viac ako 10 miliárd eur na pomoc ľuďom, ktorí hľadajú zamestnanie.

  Viac informácií o činnostiach Európskej únie v oblasti boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu získate po kliknutí na tento odkaz DeutschEnglishfrançais .

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 30/10/2010  |Na začiatok