Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Banská Bystrica oslávila Deň Európy ako sa patrí
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Výsadba Aleje novej Európy, informačné stánky, súťaže, zábava aj koncerty – to všetko patrilo k oslavám Dňa Európy v Banskej Bystrici, ktoré sa konali 10. mája 2007. Námestie SNP zaplnili ľudia všetkých vekových kategórií, aby získali informácie o EÚ a tiež sa zabavili. Neodchádzali sklamaní, informácií bol dostatok pre všetkých a zábavy ešte viac.

  Koncert v Banskej Bystrici

  Oslavy začali výsadbou 12 stromčekov na Ďumbierskej ulici, ktoré tvoria Aleju novej Európy. Podobné aleje vyrástli za posledné týždne v rámci celoeurópskej iniciatívy, ktorou si pripomíname 50. výročie Rímskej zmluvy, aj v ďalších slovenských mestách.

  Hlavné akcie prebiehali na Námestí SNP, ktoré sa aj vďaka slnečnému počasiu naplnilo ľuďmi všetkých vekových kategórií. Program bol venovaný najmä stredoškolákom, ktorí sa zaujímali najmä o možnosti štúdia či uplatnenia v zahraničí. O informácie núdza nebola.

  Zo súťaží najviac zaujala tvorba sprejerov, ktorí na pripravených tabuliach písali heslomládežníckej kampane Každý iný, všetci rovní. Ich diela ich môžu v prípade úspechu dostať až do Štrasburgu.

  Podvečer oslavy vyvrcholili koncertmi skupín Družina, Para a IMT Smile, ktoré rozprúdili zábavu naplno.

   

  Fotogalériu z podujatia nájdete tu.

  Posledná aktualizácia: 30/10/2010  |Na začiatok