Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


Deň Európy 2011 – Európske dobrovoľnícke turné
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Európske dobrovoľnícke turné štartuje v máji!

  Rok dobrovoľníctva 2011 - 4 ruky

  Členské štáty Európskej únie už viac ako 25 rokov oslavujú Deň Európy, ktorý Európska komisia stanovila na 9. mája. Oslavy sa konajú na počesť deklarácie Roberta Schumana z 9. mája 1950, ktorá je považovaná za zárodok modernej európskej integrácie.

  Tento rok sú oslavy Dňa Európy spojené i s témou Európskeho roka dobrovoľníctva, za ktorý vyhlásila Európska komisia rok 2011.

  Do osláv sa zapojí päť slovenským miest, v ktorých sa zastaví putovné turné s názvom Deň Európy 2011 – Európske dobrovoľnícke turné:

  16.05. Košice

  17.05. Prešov
  18.05. Žilina
  19.05. Nitra
  20.05. Komárno

  Na hlavných námestiach bude v čase od 10.00 – 18.00 hod. pre návštevníkov pripravený informačno - animačný program o aktivitách Európskej únie a o dobrovoľníckych činnostiach, ktoré prídu predstaviť lokálne i najväčšie dobrovoľnícke organizácie na Slovensku.

  Srdečne pozývame všetkých obyvateľov, pre ktorých bude pripravený sprievodný program, rôzne vedomostne súťaže o ceny a hry pre deti.

  Podujatie pripravujú Zastúpenie Európskej komisie v SR, Informačná kancelária Európskeho parlamentu a Iuventa – Národná agentúra pre mládež. Záštitu nad podujatiami prevzali primátori všetkých miest, v ktorých sa bude putovné turné Deň Európy 2011 – Európske dobrovoľnícke turné realizovať.

   

  Deň Európy 2011 - Európske dobrovoľnícke turné

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 02/05/2011  |Na začiatok