Navigačný riadok


O NÁS
Zastúpenie Európskej komisie

Zastúpenie Európskej komisie


24 hodín s EÚ
Poslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPoslať túto stránku prostredníctvom e-mailuPrintPrint

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Katedrou európskych politík SPU Nitra a s Inštitútom bankového vzdelávania NBS organizuje počas roka 2013 informačné návštevy Zastúpenia a ďalších inštitúcií v Bratislave pod názvom „24 hodín s EÚ“.

  24 hodín s EÚ

  Poslaním projektu je zvýšiť povedomie mladých ľudí o Európskej únii a fungovaní jej inštitúcií.

  "Chceme u nás privítať mladých ľudí z celého Slovenska, priblížiť im, ako pracuje Európska komisia a motivovať ich k väčšiemu záujmu o ich domov – o Európu." povedal vedúci Zastúpenia EK Dušan Chrenek.

  Cieľovou skupinou sú študenti stredných a žiaci základných škôl a ich pedagógovia. Ako prvý sa tejto návštevy v termíne 7. - 8. marca 2013 zúčastnil minuloročný víťaz národného kola súťaže Mladý Európan - Gymnázium Javorová zo Spišskej Novej Vsi, pod vedením profesorky Renáty Kudríkovej.

  Účastníci tohto programu sa počas návštevy dozvedia zaujímavé informácie o fungovaní EÚ a získajú nové skúsenosti z návštevy rôznych inštitúcií. Okrem toho absolvujú aj rôzne kvízy a súťaže, v ktorých si budú môcť overiť svoje vedomosti a získať zaujímavé ceny.

  Zastúpenie Európskej komisie chce dať možnosť aj iným školám, aby sa do projektu zapojili. Preto pripravilo na svojej facebookovej stránke súťaž „24 hodín s EÚ“. Ak majú jednotlivé triedy záujem zúčastniť  sa informačnej návštevy, stačí ak napíšu e-mailom (info@europa.sk) meno školy a adresu.  O tom, či žiaci danej školy nakoniec do Bratislavy pôjdu, sa rozhodne vo facebookovej ankete.

  Hlasovanie v prvom kole ankety prebieha do 13. marca 2013, v hre sú stredné školy z Trebišova, Sečoviec a Michaloviec.

  • Anketu „24 hodín s EÚ“ nájdete tu.

  Súvisiace odkazy

  Posledná aktualizácia: 11/03/2013  |Na začiatok