Zastúpenie na Slovensku

Aktuality

Pages

22/06/2017
Európska komisia prostredníctvom svojho Zastúpenia v Slovenskej republike vypisuje výzvu na predloženie návrhov s cieľom vybrať partnerské subjekty, ktoré budú môcť v rokoch 2018 – 2020 prevádzkovať informačné centrá EUROPE DIRECT. Úspešní žiadatelia budú mať nárok na grant od Európskej komisie na akciu a technickú pomoc, čo im umožní vykonávať rôzne komunikačné činnosti o EÚ prostredníctvom informačného centra Europe Direct. 
Kategória:
Inštitucionálne záležitosti
Euro
21/06/2017

Európska komisia dnes (21. júna 2017) navrhla nové, prísne pravidlá transparentnosti pre sprostredkovateľov daňového plánovania, ktorí pre svojich klientov navrhujú a odporúčajú im schémy daňového plánovania. Tieto pravidlá majú za cieľ zakročiť proti takémuto agresívnemu daňovému plánovaniu tým, že sa sprísni kontrola činností daňových plánovačov a poradcov, ktoré predtým ostávali nepovšimnuté.

Kategória:
Hospodárstvo, financie, dane a hospodárska súťaž
13/06/2017

Európska únia dnes (13. júna) oslavuje 30. výročie vzniku programu zahraničných výmen Erasmus, na ktorom sa doposiaľ zúčastnilo 9 miliónov ľudí, vrátane takmer 108-tisíc Slovákov. 

Kategória:
Kultúra, vzdelávanie a mládež
10/06/2017

Keď sa vyskytne celosvetový problém, musíme ho zvládnuť.

Rok 2015, keď OSN schválila súbor všeobecných cieľov udržateľného rozvoja platný po prvýkrát pre všetky krajiny, sa považuje za míľnik v multilaterálnej spolupráci.

Kategória:
Vonkajšie vzťahy a zahraničné veci
09/06/2017

Slovensko sa vďaka euru Česku veľmi rýchlo vzďaľuje, vyhlásil pred vlaňajším bratislavským summitom lídrov Európskej únie poradca súčasného predsedu českej vlády Vladimír Špidla.

Komentár Dušana Chreneka

Kategória:
Hospodárstvo, financie, dane a hospodárska súťaž
Roaming EU
07/06/2017

O zopár dní sa v Európskej únii zruší roaming. Znamená to, že už 15. júna sa vo všetkých 28 krajinách Európskej únie, na Islande, v Lichtenštajnsku a Nórsku automaticky prestanú účtovať poplatky za roaming. Minúty, správy a gigabajty dát prenesených kdekoľvek v EÚ sa stiahnu z vášho domáceho balíka, ako keby ste ich využívali doma.

Kategória:
Hospodárstvo, financie, dane a hospodárska súťaž
07/06/2017

Európania očakávajú, že Únia ich bude chrániť a obraňovať. Takmer v každej krajine EÚ patrí obrana k trom najvyšším prioritám a asi tri štvrtiny Európanov sú naklonené spoločnej bezpečnostnej a obrannej politike. Európska komisia aj preto 7. júna 2017 zverejnila diskusný dokument o budúcom smerovaní obrannej politiky v EÚ s 27 členmi a tým otvorila verejnú diskusiu na túto tému. 

Kategória:
Vonkajšie vzťahy a zahraničné veci
thumb up
07/06/2017

Cestovanie bez pasu a nutnosti zameniť si peniaze, podpora projektov z eurofondov, jednoduchšia dostupnosť práce a štúdia v zahraničí. O výhodách členstva v Európskej únii sa najviac hovorilo krátko po našom vstupe. V posledných rokoch však silneli hlasy euroskeptikov.

Kategória:
EÚ v skratke
EU
06/06/2017

Žijeme na území slobôd, ochrany ľudských práv a mieru. Nie všade vo svete to je takou samozrejmosťou ako u nás.

 

Kategória:
EÚ v skratke
31/05/2017

Európska komisia prijala 31. mája 2017 opatrenia na modernizáciu európskej mobility a dopravy. Cieľom je pomôcť odvetviu zachovať si konkurencieschopnosť v rámci sociálne spravodlivej transformácie smerom k čistej energii a digitalizácii.

Pages