Navigačný riadok

Navigačná ponuka podstránok

Ekonomika

Ekonomika

12/06/2013

Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 
Kontakt

Kontakt

12/06/2013

Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 
Café Európa

Café Európa

15/02/2013

Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

 
 

Aktuality

Investičný plán pre Európu

Investičný plán pre Európu

16/06/2015

Slovensko oznámilo, že prispeje 400 miliónov EUR na projekty financované prostredníctvom Európskeho fondu pre strategické investície (EFSI), ktorý je základným prvkom investičného plánu pre Európu s rozpočtom 315 miliárd EUR.

 
EUrópa tento rok opäť na festivale Bažant Pohoda

EUrópa tento rok opäť na festivale Bažant Pohoda

12/06/2015

Aj tento rok sa budete môcť na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Bažant Pohoda zapojiť do zaujímavých debát Café Európa v EUrópa stage. V EÚ informačnej zóne môžete preukázať svoje vedomosti o fungovaní EÚ a vyhrať tak v súťažiach, kvízoch aj EÚ kolese šťastia super ceny.

 
 

Ďalšie aktuality

Podujatia

Sme hrdým spoluorganizátorom jubilejných Kremnických gagov

Sme hrdým spoluorganizátorom jubilejných Kremnických gagov

Festival Kremnické gagy už dávno nie je len slovenským festivalom satiry a kvalitného humoru, ale európskym. Vo vizuále a programe jubilejného 35. ročníka tú európskosť skutočne vidieť a cítiť. Na vlastné oči a uši sa o tom môžete presvedčiť koncom augusta do krásneho stredovekého mesta Kremnica.

 
Agrokomplex v Nitre

Agrokomplex v Nitre

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava AGROKOMPLEX 2015, ktorá začína vo štvrtok 20. augusta a potrvá do 23. augusta 2015, opäť ponúkne slovenským poľnohospodárom najnovšie informácie z oblasti Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ.

 
 

Ďalšie podujatia

Videá

Ďalšie videá

Ďalšie nástroje

  • Verzia na tlač
  • Zmenšiť písmo
  • Zväčšiť písmo

Zostaňte v spojení

Pomôžte nám zlepšiť sa

Áno Nie