Navigačný riadok

Navigačná ponuka podstránok

Ekonomika

Ekonomika

12/06/2013

Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 
Kontakt

Kontakt

12/06/2013

Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 
Café Európa

Café Európa

15/02/2013

Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

 
 

Aktuality

prekladatelia

Výberové konanie pre slovenských prekladateľov

16/07/2015

Európsky úrad pre výber pracovníkov (EPSO) organizuje v tomto roku výberové konanie na miesta slovenských prekladateľov v inštitúciách EÚ. Miestom práce bude Luxemburg alebo Brusel. Výberové konanie sa oficiálne začína 30. júla 2015, záverečným dátumom na podanie prihlášok je 1. september 2015. Viac informácií nájdete na Facebookovej stránke http://on.fb.me/1LdID6M.

 
Letný energetický balíček

Letný energetický balíček

16/07/2015

Energetická efektívnosť je pre Junckerovu Komisiu jednou z hlavných priorít‬. Komisia preto 15. júla 2015 predložila návrhy, ktorých cieľom je zaviesť v energetike nový prístup s dôrazom na spotrebiteľa, iniciovať novú koncepciu európskeho trhu s elektrickou energiou, aktualizovať systém štítkov energetického označovania a preskúmať systém EÚ na obchodovanie s emisiami.

 
 

Ďalšie aktuality

Podujatia

Agrokomplex v Nitre

Agrokomplex v Nitre

Medzinárodná poľnohospodárska a potravinárska výstava AGROKOMPLEX 2015, ktorá začína vo štvrtok 20. augusta a potrvá do 23. augusta 2015, opäť ponúkne slovenským poľnohospodárom najnovšie informácie z oblasti Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ.

 
Sme hrdým spoluorganizátorom jubilejných Kremnických gagov

Sme hrdým spoluorganizátorom jubilejných Kremnických gagov

Festival Kremnické gagy už dávno nie je len slovenským festivalom satiry a kvalitného humoru, ale európskym. Vo vizuále a programe jubilejného 35. ročníka tú európskosť skutočne vidieť a cítiť. Na vlastné oči a uši sa o tom môžete presvedčiť koncom augusta do krásneho stredovekého mesta Kremnica.

 
Ako udržateľne zvýšiť zamestnanosť

Ako udržateľne zvýšiť zamestnanosť

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku organizuje spolu s inštitútom INEKO seminár na tému "Ako udržateľne zvýšiť zamestnanosť". Podujatie sa uskutoční 22. septembra 2015 v Bratislave.

 
 

Ďalšie podujatia

Videá

Ďalšie videá

Ďalšie nástroje

  • Verzia na tlač
  • Zmenšiť písmo
  • Zväčšiť písmo

Zostaňte v spojení

Pomôžte nám zlepšiť sa

Áno Nie