Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž

  Necelý rok po tom, ako Európska komisia prvýkrát navrhla vytvoriť Európsku agentúru pre pohraničnú a pobrežnú stráž, táto agentúra od 6. októbra 2016 oficiálne začala fungovať. 

  Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž bude pozorne monitorovať vonkajšie hranice EÚ a spolupracovať s členskými štátmi s cieľom urýchlene identifikovať a riešiť akékoľvek potenciálne ohrozenie bezpečnosti vonkajších hraníc EÚ.

 • Prejav o stave Únie 2016

  Prejav o stave Únie 2016

  14. septembra 2016 predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vystúpil na pôde Európskeho parlamentu so svojím výročným prejavom o stave Európskej únie, počas ktorého uviedol hlavné priority Komisie na ďalších 12 mesiacov. 

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
European Solidarity Corps
07/12/2016

Od dnešného dňa budú mať mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov možnosť získať nové príležitosti, vďaka ktorým získajú nenahraditeľné skúsenosti a cenné zručnosti pre začiatok svojej pracovnej kariéry a to vďaka Európskemu zboru solidarity.

30/11/2016

Balík opatrení pod názvom "Čistá energia pre všetkých Európanov", ktorý dnes v Bruseli predstavil podpredseda Komisie pre energetickú úniu Maroš Šefčovič, má tri hlavné ciele: urobiť z energetickej efektívnosti prioritu, dosiahnuť celosvetové vedúce postavenie v oblasti energie z obnoviteľných zdrojov a zabezpečiť spotrebiteľom spravodlivé podmienky. 

PODUJATIA

Zapojte sa aj vy do Európskeho týždňa odborných zručností už dnes a získajte propagáciu vašej udalosti na stránkach EÚ ako aj sadu príručiek a návodov ako vašu udalosť usporiadať a zmedializovať!

Date:
05/12/2016 - 09/12/2016 - -
Time:
- - 9:00 - 17:00

Pozývame vás na ďalšiu diskusiu Dialóg s občanmi v rámci Café Európa o mestách budúcnosti, tzv. smart cities s Marošom Šefčovičom, podpredsedom Európskej komisie zodpovedným za energetickú úniu; a Ivom Nesrovnalom, primátorom mesta Bratislava. Diskusia sa uskutoční 1. decembra 2016 o 18:30 v KC Dunaj v Bratislave. 

Date:
01/12/2016
Time:
- - 18:30 - 20:00