Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž

  Necelý rok po tom, ako Európska komisia prvýkrát navrhla vytvoriť Európsku agentúru pre pohraničnú a pobrežnú stráž, táto agentúra od 6. októbra 2016 oficiálne začala fungovať. 

  Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž bude pozorne monitorovať vonkajšie hranice EÚ a spolupracovať s členskými štátmi s cieľom urýchlene identifikovať a riešiť akékoľvek potenciálne ohrozenie bezpečnosti vonkajších hraníc EÚ.

 • Prejav o stave Únie 2016

  Prejav o stave Únie 2016

  14. septembra 2016 predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vystúpil na pôde Európskeho parlamentu so svojím výročným prejavom o stave Európskej únie, počas ktorého uviedol hlavné priority Komisie na ďalších 12 mesiacov. 

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
Obezita
21/10/2016

Nový Eurostat odhalil, že v roku 2014 malo v EÚ 51,6 percent občanov nad 18 rokov nadváhu, 35,7 percent bolo tesne na hranici obezity a 15,9 percent obéznych. Podváhu mali iba 2,3 percenta Európanov nad 18 rokov.

 

Od malých a stredných podnikateľov záleží veľa
21/10/2016

Slovensko je od úspechu malých a stredných podnikateľov výrazne závislé, hoci oni sami sa často cítia opomínaní. Dnes už však jestvuje dostatok nástrojov na ich podporu. 

Komentár Dušana Chreneka.

PODUJATIA
Energetická únia

V pondelok 27.októbra sa v hoteli Falkensteiner v Bratislave za účasti eurokomisára a podpredsedu Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroša Šefčoviča uskutoční konferencia na tému Úloha občianskej spoločnosti v Energetickej únii. 

 

Date:
17/10/2016
Time:
10:00

Heslo 17. ročníka medzinárodného festivalu Jeden svet hovorí samo za seba. Obdobie  nezastaviteľných zmien, ktorým čelí nielen Európa ale celý svet, od klimatických zmien, cez ekologické krízy, upadajúce životné prostredie až po extrémizmus a vojnové konflikty, nás núti často možno inštinktívne, obracať sa k týmto problémom chrbtom a vytvárať tak, nielen fyzicky, ale aj pomyselne, múry v našich mysliach. Je naozaj takéto jednanie práve tým správnym riešením? Uzatvárať sa pred skutočnosťou a upnúť sa na stereotypy a predsudky? Skúsme si, aj vďaka filmovému festivalu Jeden svet 2016, ploty odmyslieť.

Date:
13/10/2016 - 18/10/2016 - -
Time:
- - 16:00 - 22:00