Ścieżka nawigacji

 > Start
Icon of Facebook Facebook

EUROPEJSKA NOC NAUKOWCÓW: nauka poprzez zabawę

W tym roku Europejska Noc Naukowców obchodzi swoje dziesięciolecie. Z rodziną, klasą, przyjaciółmi lub sam możesz przyjść i poprzez zabawę pogłębić wiedzę w różnych dziedzinach naukowych.

 

W dniu 25 września wszystkie imprezy odbędą się równolegle w 280 miastach zarówno na terenie całej Europy jak i poza jej granicami.

 

Ci, którzy lubią kreatywność i interesują się nauką, w Muzeum Miasta Tallina w Estonii będą mogli wypróbować swoich sił w wykonaniu masek zapewniających ochronę przed chorobami zakaźnymi. Zaś w Polsce w Poznaniu fani Formuły 1 będą mogli zobaczyć jak buduje się auta wyścigowe. Natomiast w Wielkiej Brytanii w Birmingham odwiedzający Bibliotekę Publiczną sporządzą własny hologram, który będą mogli wziąć ze sobą do domu. Ale to nie wszystko, tej nocy czeka na Was o wiele więcej atrakcji.

 

10th Anniversary of the European Researchers Night
W Brukseli specjalnym punktem programu będzie zorganizowana przez Komisję Europejską impreza pod tytułem "Science is wonder-ful", na której zostaną zaprezentowane najciekawsze wydarzenia, które odbyły się w ramach Europejskiej Nocy Naukowców na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Bądź z nami na Twitterze i Facebooku..

 

Co roku w Nocy Europejskich Naukowców bierze udział ponad milion osób. To wydarzenie na ogromną skalę stanowi nie tylko wyjątkową okazję do spotkania grona naukowców i uczestniczenia w zajęciach naukowych, ale także uświadamia o znaczeniu nauki w karierze zawodowej oraz świadczy o jej znaczącym wpływie na nasze społeczeństwo.To become an associated event in 2015