Ścieżka nawigacji

 > Start
Icon of Facebook Facebook

EUROPEJSKA NOC NAUKOWCÓW: nauka poprzez zabawę

Gdybyś mógł zmienić się w naukowca na jeden dzień, to kim chciałbyś zostać?

Czy zostałbyś genialnym odkrywcą leków na raka, czy może tym, kto walczyłby z globalnym ociepleniem i suszami lub tym, który zapobiegłby głodowi na świecie? Może wynalazcą, który skonstruowałby urządzenia ułatwiające życie ludziom niepełnosprawnym lub wreszcie kimś, kto spełniłby ludzkie marzenia o zamieszkaniu na innych planetach.

 

Europejska Noc Naukowców zaprasza Cię na spotkanie z bohaterami nauki; specjalistami z różnych dziedzin, których praca i odkrycia mogą polepszyć jakość naszego dotychczasowego życia.

 

Wszystkie imprezy odbędą się tego samego dnia w sobotę 30 września w ponad 250 miastach Europy i sąsiednich krajów.


W Brukseli, na marginesie tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Naukowców i  z inicjatywy Komisji Europejskiej i Parlamentu  Europejskiego, została  przygotowana specjalna impreza zatytułowana ,Science is wonder-ful". Celem tego wydarzenia jest prezentacja osiągnięć naukowców biorących udział w programie Działań Maria Skłodowska-Curie".


Nie przegap tej niezwykłej  okazji zastania naukowcem  na jeden dzień! Zobacz, jak fascynująca może być kariera badacza i  jak ważną rolę  nauka odgrywa w naszym życiu.

 

To become an associated event in 2016