Banner Uuring Tähtis õiguslik teade ja keeled
   
Kontakt   |   Otsi EUROPA serverist   
Maismaa- ja meretransport
graafiline element Home
graafiline element Ülevaade
graafiline element Maanteetransport
graafiline element Veetransport
graafiline element Raudteetransport
graafiline element Transport tulevikku
graafiline element Veel teavet
   
image image
graafiline element Teised temaatilised projektid

 

image

Maanteetransport

Euroopa maanteetranspordi sektor on tohutu. Sellega on seotud enam kui 12 miljonit töökohta, mis annab Euroopa majanduse käibesse igal aastal ligikaudu 490 miljardit eurot. Ainuüksi mootorsõidukisektor kulutab igal aastal teadusuuringutele ja tehnoloogia arendamisele umbkaudu 19 miljardit eurot, tänu millele on tegemist Euroopa suurima teadusuuringutesse ja tehnoloogia arendusse investeeriva erainvestoriga. Nagu teiste maailma tööstuspiirkondade, nii on ka Euroopa majandus kasvanud paralleelselt laieneva maanteetranspordisektoriga.

Samas tekitab maanteetransport aga inimeste tervise, ohutuse ja liikuvusega seotud probleeme. ELi maanteetranspordi võrgustik ja linnatänavad on tõsiselt ülekoormatud, liiklusummikud lähevad Euroopale maksma 2% SKTst. Igal aastal hukkub liiklusõnnetustes tuhandeid inimesi. Kriitilise tähtsusega infrastruktuure, nagu sillad ja tunnelid, ohustavad terroriaktid ning nende kaitsmiseks on vaja uusi ideid. Kõige laialdasem probleem on saaste. Liiklusest tulenev saaste läheb Euroopale maksma 1,7% SKTst ehk 360 eurot iga kodaniku kohta aastas, rääkimata tervishoiukulutustest seoses saastest tingitud haigustega.

ELi teadusprogrammid on suunatud kõikide nende probleemide lahendamisele, töötades välja puhtamaid ja vaiksemaid mootoritehnoloogiaid, avariikindlamaid sõidukeid ja rangemaid ohutusseiresüsteeme, sujuvamaid ühendvedude võimalusi, et rohkem sõidukeid rahvarikastelt tänavatelt ära saada, ning lõpetuseks intelligentseid liikluskorraldusvõrke, mis säästavad tööstusele ja tarbijatele nii aega kui raha.

Kadugu surmatoovad liiklusõnnetused!

Liiklusega seotud surmajuhtumite arv on Euroopas vastuvõetamatult kõrge – karm statistika, mida püütakse teadustegevuse kaudu kontrolli alla saada. ELi rahastatud projekt APROSYS töötab välja tehnoloogiaid, mis parandaksid passiivset ohutust maanteekasutajate neljas kategoorias: autosõitjad, jalakäijad ja jalgratturid, mootorratturid ja veoautosõitjad.

Selle saavutamiseks töötavad APROSYSi partnerid välja inimkeha uusi vigastuskriteeriume ja matemaatilisi mudeleid, uuenduslikke avariitesti mannekeene, et testida külgkokkupõrkest naissõitjatele tulenevaid vigastusi, ning intelligentseid ohutussüsteeme, mis põhinevad arenenud virtuaalsetel testimistehnoloogiatel. Lõppeesmärk? Vähendada ELi liiklusega seotud surmajuhtumite arvu (50 000 aastas) 15 000 võrra.

www.aprosys.com

Top

 

  page 1 page 2 page 3 page 4 page 5 page 6
graafiline element