Ważna informacja prawna oraz języki
Kontakt   |   Szukaj na serwerze EUROPA   
AKCJE
MARIE CURIE
+ Strona domowa
+ promowanie ludzi z pasją!
+ Zawsze
+ Gdziekolwiek
+ Wszędzie
+ Każdy
+ Rozwijający się program
+ Dowiedz się więcej
image image
Bullet
image

Wszędzie

Z Akcjami Marie Curie świat stoi przed Tobą otworem. Grant Marie Curie umożliwia naukę na całym świecie, pod kierunkiem najlepszych w danej dziedzinie, a także daje możliwości zapoznania się ze sposobami prowadzenia badań w innych krajach.

Poszerzanie horyzontów

Dzięki pracy za granicą stypendyści Marie Curie zdobywają bogate życiowe doświadczenia, które idą w parze z zawodowymi, zdobywanymi w laboratorium. Życie za granicą umożliwia zapoznanie się z innymi kulturami i różnymi podejściami do rozwiązywania problemów. Ponadto przyjaźnie nawiązane podczas stypendiów są często na całe życie, będąc wielokrotnie podstawą naukowych sieci przyszłości.

Korzyści wynikające z grantów Marie Curie odnoszą również instytucje goszczące, ponieważ miejscowi naukowcy wymieniają się doświadczeniami i wiedzą ze stypendystami.

Wsparcie przy powrotach do kraju

Akcje Marie Curie oprócz tego, że pomagają naukowcom europejskim w podejmowaniu pracy poza granicami Unii Europejskiej, a także w przypadku kontynuacji kariery badawczej w Europie. Poza tym naukowcy pracujący w UE mogą również uzyskać środki na powrót do swojego kraju.

„Pobyt w Centrum Banacha umożliwił mi rozwinięcie badań. Kontakty z innymi studentami i uznanymi ekspertami z całego świata były bardzo stymulujące i uświadomiły mi, co się dzieje w międzynarodowym środowisku naukowym w obrębie mojej dziedziny oraz dziedzin z nią powiązanych?.

Gavin Band (UK),
stypendysta Marie Curie
w Centrum im. Stefana Banacha
w Instytucie Matematycznym
Polskiej Akademii Nauk,
Warszawa, Polska

Do góry

  page 1 page 2 page 3 page 4 page 5 page 6 page 7

illustration