Tähtis õiguslik teade ja keeled
Kontakt   |   Otsi EUROPA serverist   
MARIE CURIE
MEETMED
+ Kodu
+ Entusiastlike inimeste edutamine
+ Igal ajal
+ Igas kohas
+ Igal pool
+ Igaüks
+ Arenev programm
+ Lisateave
image image
Bullet
image

Igal pool

Marie Curie meetmed löövad maailma valla. Lühidalt, Marie Curie stipendiumiga võid minna igale poole, see annab võimaluse õppida oma valdkonna parimatelt ja säravaimatelt ning uurida, kuidas teadustööd teistes riikides korraldatakse.

Silmapiiri laiendamine

Ilmselgelt annab välismaal töötamine Marie Curie stipendiaatidele rikkalikult isiklikke kogemusi koos laboratooriumis saadud professionaalsete kogemustega. Välismaal elamine annab võimaluse uusi kultuure tundma õppida ja näha, kuidas muus maailmas asjad käivad. Luuakse sõprussuhteid, mis kestavad kogu elu, ja need on tihti just need, mis loovad aluse tulevasteks teaduslikeks võrgustikeks.

Veelgi enam, soodustused ei piirdu Marie Curie stipendiaatidega: võõrustaja organisatsioon saab samuti kasu, kuna kohalikud teadlased on tavaliselt külaliselt sama innukad õppima kui külaline neilt.

Kojutulekuabi

Aidates Euroopa teadlastel leida kohti väljaspool ELi, pakuvad Marie Curie meetmed samuti abi siis, kui nad Euroopasse soovivad naasta. Lisaks sellele saavad oma riiki naasmiseks raha taotleda ka ELi piires töötavad teadlased.

„Banachis viibimine andis mulle aega ja ruumi oma teadustööd arendada. Suhtlemine teiste tudengite ja tuntud ekspertidega kogu maailmast oli väga ergutav ning andis mulle teadmisi sellest, mis toimub minu valdkonna rahvusvahelises teaduskogukonnas ja sellega seotud valdkondades.?

Gavin Band (Ühendkuningriik),
Marie Curie stipendiaat Poola
Teaduste Akadeemia
matemaatika instituudi Banachi
keskuses, Varssavis, Poolas

Üles

  page 1 page 2 page 3 page 4 page 5 page 6 page 7

illustration