Svarbus teisinis pranešimas ir kalbos
   
Kontaktai   |   Paieška   
Europos mokslinių tyrimų erdvė
Graphic element Home
Graphic element Aiškinamojo pobūdžio informacija
Graphic element Kontekstas ir iššūkiai
Graphic element Faktai ir skaičiai
Graphic element Bendrosios mokslinių tyrimų programos
Graphic element Kaip ir kodėl
Graphic element ES mokslinių tyrimų perspektyvos
Graphic element Daugiau
   
image image
Graphic element Kiti teminiai projektai

 

image

Faktai ir skaičiai

Europa, palyginti su Japonija ir JAV

Vienas būdų, leidžiantis įvertinti, kas padaryta siekiant tapti pasaulio lydere naujovių ir mokslo srityje ­– tai ES palyginimas su jos pagrindinėmis konkurentėmis – Japonija ir JAV. Kaip rodo 2003 m. Europos naujovių diegimo „švieslentė“- etalono nustatymo priemonė, Europos Sąjungos veiklos rezultatai diegiant naujoves beveik pagal visus rodiklius vis dar yra prastesni nei JAV (žr. skyrių „Naudingos nuorodos“), nepaisant Lisabonos ir Barselonos strategijų.

Vienas pagrindinių tokios veiklos rodiklių įvertinimo būdų – nustatyti, kokį savo BVP procentą šalis skiria moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai. Barselonos 3 proc. tikslas – tai moksliniams tyrimams skiriamų lėšų riba, kurią valstybės narės turėtų pasiekti, kad Europos Sąjunga galėtų tapti dinamiškiausia žinių ekonomika pasaulyje. Apskritai penkiolika Europos Sąjungos valstybių narių sugebėjo nežymiai padidinti jų moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai skiriamų lėšų kiekį nuo 1,92 proc. 1999 m. iki 1,99 proc. 2002 m. Tačiau skaičiuojant vidurkį, Europos Sąjunga vis dar atsilieka nuo savo pagrindinių konkurenčių, Japonijos (2,98 proc.) ir JAV (2,80 proc.)
Išsamesni duomenys pateikti diagramoje.    

Top

 

  page 1 page 2 page 3 page 4 page 5 page 6 page 7
2001 m. moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai skirtos investicijos, BVP dalis procentais
Šaltinis: Mokslinių tyrimų generalinis direktoratas
Duomenys: EBPO, Europos Bendrijų statistikos tarnyba
 2001 m. moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai skirtos investicijos, BVP dalis procentais  Šaltinis: Mokslinių tyrimų generalinis direktoratas Duomenys: EBPO, Europos Bendrijų statistikos tarnyba