Banner Uuring Tähtis õiguslik teade ja keeled
   
Kontakt   |   Otsi EUROPA serverist   
HIV/AIDS
graafiline element Home
graafiline element Ülevaade
graafiline element Vaktsiin
graafiline element Vältimine
graafiline element Teadusuuringud ja raviviisid
graafiline element Lisateavet
   
image image
graafiline element Teised temaatilised projektid

 

image

HIV/AIDSi-vaktsiini suunas

Tõhus vaktsiin oleks ideaalne relv võitluses HIV-nakkuse vastu. Paraku ei ole seniseid sellesuunalisi ülemaailmseid püüdlusi saatnud edu. Uue tõuke andmiseks rahastab Euroopa Liit uusi innovatiivseid lähenemisviise HIV-/AIDSi-vaktsiini väljatöötamiseks.

AVIP – AIDSi-vaktsiini integreeritud projekt (AIDS Vaccine Integrated Project)

AVIP on Euroopa ja Aafrika ühisprojekt, mille eesmärgiks on töötada välja kombineeritud vaktsiin, mis hõlmab nii struktuurseid kui reguleerivaid HIV-geene. Selline vaktsiin omaks nii ennetavat kui ravitoimet, kutsudes HIV-nakkuse varajases ja hilises staadiumis esile immuunsusreaktsiooni.

Positiivse tulemuse tagamiseks on eelistatud vaktsiinikombinatsioone, mis sisaldavad ühte juba inimkasutuseks heaks kiidetud antigeeni, ning mille efektiivsus on prekliiniliste mudelite peal tõestatud. Saadud ühendeid on kavas katsetada Euroopas ja lõpuks ka nendes arengumaades, mida HIV/AIDS on kõige rängemalt tabanud. Ühtlasi toetab projekt koolitust, tehnosiiret ja elanikkonna kaasahaaramist ELi ja kõnealuste riikide vahel. Esimesed vaktsiiniuuringud vabatahtlike katseisikute peal algavad aastal 2006.

www.avip-eu.org/

MUVAPRED – Limaskestavaktsiinid vaesusega seotud haiguste vastu (Mucosal Vaccines for Poverty-Related Diseases)

HI-viirus satub inimkehasse tavaliselt limaskestade kaudu sugulise vahekorra ajal, nakatades paikse immuunsüsteemi. Seega oleks limaskestadel immuunreaktsiooni esilekutsumine oluline esmane kaitseliin nakkuse leviku vältimiseks.

Projekti MUVAPRED eesmärgiks on töötada välja limaskestavaktsiinid HIV/AIDSi ja tuberkuloosi vastu, mis on samuti arvestatav limaskestade kaudu leviv haigus. Limaskestavaktsiine, millel on süstevaktsiinidega võrreldes palju eeliseid, saab manustada hõlpsasti limaskestade kaudu.

Ootuste kohaselt peaks projekt andma paljutõotavaid antigeene ja uudseid kohalekandesüsteeme ühendavaid kandidaatvaktsiine, mille ohutus ja tõhusus inimeste puhul on tõestatud. Esimesed katsetused inimestega algavad 2005. aasta lõpus.

www.mucosalimmunity.org/muvapred

Top

 

  page 1 page 2 page 3 page 4 page 5
graafiline element