Success Stories

The most recent success stories from EU-funded Research and Innovation

Countries
Countries
  Algeria
  Argentina
  Australia
  Austria
  Bangladesh
  Belarus
  Belgium
  Benin
  Bolivia
  Bosnia and Herzegovina
  Brazil
  Bulgaria
  Burkina Faso
  Cambodia
  Cameroon
  Canada
  Cape Verde
  Chile
  China
  Colombia
  Costa Rica
  Croatia
  Cyprus
  Czechia
  Denmark
  Ecuador
  Egypt
  Estonia
  Ethiopia
  Faroe Islands
  Finland
  France
  French Polynesia
  Georgia

Countries
Countries
  Algeria
  Argentina
  Australia
  Austria
  Bangladesh
  Belarus
  Belgium
  Benin
  Bolivia
  Bosnia and Herzegovina
  Brazil
  Bulgaria
  Burkina Faso
  Cambodia
  Cameroon
  Canada
  Cape Verde
  Chile
  China
  Colombia
  Costa Rica
  Croatia
  Cyprus
  Czechia
  Denmark
  Ecuador
  Egypt
  Estonia
  Ethiopia
  Faroe Islands
  Finland
  France
  French Polynesia
  Georgia


Success stories in other languages

Polish


Results: 1-10 of 10  Page(s) 1 of 1 

Tick (check) box to add article to PDF "basket"


Photo of article Projekt COMPROP demaskuje propagandę polityczną

Jeden z finansowanych przez UE projektów zdobywa coraz większy rozgłos dzięki swoim badaniom nad dezinformacją i propagandą polityczną w mediach społecznościowych. Jego rezultaty są dziś wyjątkowo przydatne, ponieważ żyjemy w czasach, w których fałszywe informacje błyskawicznie rozprzestrzeniają się w internecie, zagrażając podstawowym wartościom, na których opierają się nasze demokracje.

Published: 14 October 2020


Photo of article Nowe sposoby na zwiększanie pogłowia owiec i opłacalności ich hodowli w Europie

Wydajność chowu owiec w Europie spada, co oznacza, że importujemy więcej baraniny niż kiedykolwiek w historii. Z tego powodu zespół finansowanego przez UE projektu skupia największych europejskich producentów owiec, by wspólnie opracowywać nowe rozwiązania i najlepsze praktyki, które zapewnią europejskim hodowcom wzrost wydajności i opłacalności hodowli, co przełoży się na korzyści dla konsumentów.

Published: 21 September 2020


Photo of article Roboty wodne do monitorowania wpływu zmian klimatycznych na weneckie laguny

Zmiany klimatu, zanieczyszczenia, masowa turystyka i gatunki inwazyjne sieją spustoszenie na dużych obszarach laguny, takich jak Wenecja. W finansowanym przez UE projekcie wykorzystano rój autonomicznych robotów, by monitorować i łagodzić wpływ tych zmian na środowisko wodne. Dzięki niemu badacze mogą zebrać jednocześnie wiele danych z różnych miejsc, co pomoże w walce ze skutkami zmian klimatu.

Published: 15 September 2020


Photo of article Zautomatyzowany zbiór szparagów obniża koszty i poprawia jakość plonów

Zbiór białych szparagów opiera się w dużej mierze na pracy robotników, zwiększając koszty ponoszone przez rolników. Uczestnicy pewnego unijnego projektu zaprojektowali i zbudowali zautomatyzowane narzędzie, zbierające wyłącznie dojrzałe szparagi bez uszkadzania upraw, zapewniające rolnikom oszczędności, poprawiające jakość zbiorów i eliminujące konieczność wykonywania żmudnej pracy.

Published: 8 September 2020


Photo of article Opierając się na doświadczeniach

Na charakterystykę energetyczną budynku wpływa wiele czynników, których symulacja może nie uwzględnić. W finansowanym przez UE projekcie zebrano doświadczenia zainteresowanych stron z branży budowlanej i energetycznej w zakresie stosowanych rozwiązań i stworzono platformę enbuibench, na której użytkownicy mogą porównać zużycie energii w budynkach o podobnej charakterystyce.

Published: 12 August 2020


Photo of article Rośliny w środowisku miejskim, czyli zielona infrastruktura dzięki robotyce

Zatłoczone miasta nie kojarzą się z ostoją dzikiej przyrody. Jednak zespół finansowanego przez UE projektu postanowił sięgnąć po rozwiązania z zakresu robotyki, żeby pomóc roślinom osiągać nienaturalne kształty, rozmiary i formy, które pozwolą im idealnie przystosować się do życia w środowisku miejskim. Może to oznaczać, że już wkrótce będziemy mogli zmieniać nasze miasta dzięki zielonej infrastrukturze wykorzystywanej do różnych celów: od produkcji żywności po kontrolowanie klimatu.

Published: 13 July 2020


Photo of article Przyspieszenie prac nad szczepionką przeciw COVID-19

Opracowanie nowej szczepionki to długi i złożony proces. Jednak jak pokazuje trwająca obecnie globalna pandemia, nie ma czasu do stracenia. To dlatego zespół finansowanych przez UE naukowców uruchomił platformę, która oferuje usługi, wsparcie i szkolenia oraz możliwości nawiązywania współpracy, żeby przyspieszyć prace nad potrzebnymi szczepionkami, w tym szczepionką przeciw COVID-19.

Published: 9 July 2020


Photo of article Technologia laserowa ochroni infrastrukturę krytyczną przed uderzeniami piorunów

Uderzenia piorunów mogą spowodować poważne uszkodzenia budynków oraz infrastruktury krytycznej, na przykład lotnisk. W celu zmniejszenia tego zagrożenia uczestnicy jednego z projektów finansowanych przez UE wykorzystują zaawansowaną technologię laserową, aby kontrolować miejsca uderzeń piorunów. Laserowa instalacja odgromowa może zmniejszć straty finansowe i pomóc ratować życie ludzkie.

Published: 3 July 2020


Photo of article Europejskie centrum badań biomolekularnych wspiera rozwój leków na COVID-19

Kiedy WHO ogłosiła pandemię choroby COVID-19, naukowcy pracujący w ramach finansowanego przez UE projektu badawczego natychmiast podjęli wyzwanie. BioExcel, jedno z wiodących europejskich centrów obliczeniowych badań biomolekularnych, niezwłocznie udostępnił swoje superkomputery oraz nowatorskie oprogramowanie. To znaczna pomoc w walce z koronawirusem dla naukowców i innowatorów z całej Europy.

Published: 29 June 2020


Photo of article Wydajny i niskoemisyjny piec do wypalania ceramiki

Przemysł ceramiczny odpowiada za emisję znacznych ilości gazów cieplarnianych do atmosfery. W celu zmniejszenia dużego śladu węglowego tego sektora, zespół finansowanych przez UE badaczy i programistów wykorzystał symulację, technologię i testy, aby na ich podstawie opracować bardziej efektywny energetycznie piec do wypalania ceramiki. Dzięki temu powstał nowoczesny, niskoemisyjny piec, który zużywa mniej energii i oferuje niższe koszty operacyjne.

Published: 5 June 2020Results: 1-10 of 10  Page(s) 1 of 1 

Convert article(s) to PDF

No article selected
loading