breadcrumb.ecName

Eiropas strukturālo un investīciju fondu finansējuma optimāla izmantošana

  • 07 January 2016
Eiropas strukturālo un investīciju fondu finansējuma optimāla izmantošana

Komisija pieņēmusi paziņojumu par Eiropas strukturālo un investīciju fondu (ESI fondu) ieguldījumu ES izaugsmes stratēģijā, Investīciju plānā un Komisijas prioritātēs nākamajos desmit gados. Tajā iekļauti rezultāti, kas gūti sarunās ar visām dalībvalstīm par partnerības nolīgumiem un programmām un katras valsts svarīgākajām risināmajām problēmām. Piemēram, 2014.–2020. gadā ESI fondi visā Eiropā ieguldīs 121 miljardu eiro pētniecībā un inovācijā, IKT un atbalstā sīkuzņēmumiem.Ar f

Komisija pieņēmusi paziņojumu par Eiropas strukturālo un investīciju fondu (ESI fondu) ieguldījumu ES izaugsmes stratēģijā, Investīciju plānā un Komisijas prioritātēs nākamajos desmit gados. Tajā iekļauti rezultāti, kas gūti sarunās ar visām dalībvalstīm par partnerības nolīgumiem un programmām un katras valsts svarīgākajām risināmajām problēmām.

Piemēram, 2014.–2020. gadā ESI fondi visā Eiropā ieguldīs 121 miljardu eiro pētniecībā un inovācijā, IKT un atbalstā sīkuzņēmumiem.Ar fondu līdzekļiem tiks tieši atbalstīti divi miljoni uzņēmumu, lai uzlabotu to konkurētspēju un palielinātu to pētnieciskās un novatoriskās jaudas. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu gandrīz 15 miljoniem mājsaimniecību būs pieejams ātrdarbīgs platjoslas pieslēgums, savukārt Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai atbalstīs IKT pakalpojumu vai infrastruktūras izveidi vai uzlabošanu gandrīz 20 miljoniem lauku ļaužu. 

ESI fondi ir reformēti tā, lai laikposmā no 2014. līdz 2020. gadam skaidri iezīmētos atbalsts galvenajām izaugsmes radītājām nozarēm: pētniecībai un inovācijai, ciparu tehnoloģijām, mazoglekļa ekonomikai un sīkuzņēmumiem. Ar orientāciju uz rezultātu un saskaņā ar Eiropas pusgadu un konkrētām valstīm adresētiem ieteikumiem ESI fondu ieguldījums radīs piemērotus apstākļus kvalitatīvu projektu attīstībai, uzņēmumu uzplaukumam un cilvēku ikdienas dzīves uzlabojumiem, kas vēstīs par "jaunu sākumu Eiropai".

2014.–2020. gadā caur 500 ESI fondu programmām Eiropas pilsētās un reģionos no ES budžeta tiks ieguldīti 454 miljardi eiro, kopā ar valsts līdzfinansējumu — 637 miljardi. ES publiskā sektora ieguldījumos ESI fondiem ir būtiska vieta: paredzams, ka 2014.–2016. gadā ESI fondi vidēji veidos ap 14 % no publiskā sektora kopieguldījuma, dažās dalībvalstīs — pat līdz 70 %.

Kopīgo noteikumu regulas 16. pantā paredzēts, ka šim paziņojumam jāatspoguļo galvenie rezultāti, kas panākti dalībvalstu, to sadarbības partneru, ieskaitot reģionālos un vietējos, un Komisijas sarunās par partnerības nolīgumiem un programmām. Tā I pielikumā iekļauts svarīgāko katras dalībvalsts problēmu pārskats, bet II pielikumā uzmanība veltīta reģionu sadarbības programmām.

Lai nodrošinātu maksimālu publisko pārredzamību, Komisija šodien ievieš atklāto datu platformu ESI fondiem, kas atainos progresu ESI fondu programmu īstenošanā.

Sīkāka informācija 

Paziņojums:

Faktu lapas par ESI fondu ieguldījumu Komisijas prioritātēs:

  • Darba vietas, izaugsme un ieguldījumi
  • Digitālais vienotais tirgus
  • Enerģētikas savienība un klimata pārmaiņu politika
  • Iekšējais tirgus
  • Ekonomikas un monetārā savienība
  • Tiesiskums un pamattiesības
  • Migrācija

@CorinaCretuEU @jyrkikatainen #InvestEU#ESIF