breadcrumb.ecName

Korekcijų atlikimas ir augimo siekis

  • 19 June 2017
Korekcijų atlikimas ir augimo siekis

Kitą savaitę vyksiantis Sanglaudos forumas yra svarbus renginys, kuriame bus aptariama sanglaudos politika po 2020 m. Šis straipsnis yra žurnalo „Panorama“ specialaus numerio, skirto šioms diskusijoms, dalis. Pokyčiai ES sanglaudos politikos kontekste reiškia krypties kaitą, pagrįstą nuostata, kad regionų vystymosi srityje yra svarbus teritorinis požiūris. Graikijos ir Europos ekonomikos kryptis yra susijusi su pokyčiais pasaulio ekonomikos sferoje. Ve

Kitą savaitę vyksiantis Sanglaudos forumas yra svarbus renginys, kuriame bus aptariama sanglaudos politika po 2020 m. Šis straipsnis yra žurnalo „Panorama“ specialaus numerio, skirto šioms diskusijoms, dalis.

Pokyčiai ES sanglaudos politikos kontekste reiškia krypties kaitą, pagrįstą nuostata, kad regionų vystymosi srityje yra svarbus teritorinis požiūris.

Graikijos ir Europos ekonomikos kryptis yra susijusi su pokyčiais pasaulio ekonomikos sferoje. Vertinant Europos lygiu, dėl krizės pobūdžio ir glaudžių ryšių tarp šių ekonomikų reikia naujos tarptautinio supratimo ir koordinuotų veiksmų formos.

Atsižvelgiant į tai, sanglaudos politika yra vienas iš pagrindinių struktūros ramsčių. Graikijos regionai – įskaitant Kretos regioną – gavo nemažai lėšų, nes per pastaruosius du dešimtmečius į mūsų šalį buvo pervesta apie 64 mlrd. EUR Bendrijos išteklių.

Šie ištekliai padėjo reikšmingai išvystyti infrastruktūros tinklą, didinti verslumą, modernizuoti viešąjį administravimą ir gerinti žmogiškuosius išteklius. 2007–2013 m. laikotarpio vertinimas rodo, kad, ypač konvergencijos regionuose, struktūriniai fondai užtikrino BVP padidėjimą 4 %. Be to, buvo sukurta 122 000 naujų mažųjų bei vidutinių įmonių ir 322 000 darbo vietų. Iš viso pasinaudojant visų fondų lėšomis buvo sukurta daugiau nei 940 000 naujų darbo vietų.

Kadangi ekonomikos krizė paveikė daugelį Europos regionų, raginama, kad vykdant sanglaudos politiką būtų padedama siekti nacionalinių ir regioninių ekonomikų atsigavimo. Pagal 2014–2020 m. laikotarpiu taikomą reguliavimo sistemą esame skatinami nukreipti turimus išteklius į tuos sektorius ir veiklą, kur gaunamas didžiausias augimas. Šiuo metu politikos formuotojai, mokslininkai ir kitos suinteresuotosios šalys diskutuoja apie sanglaudos politikos pridėtinę vertę ir veiksmingumą.

Kaip Kretos – Europos salos regiono – atstovas norėčiau pabrėžti, kad sanglaudos politika yra gyvybiškai svarbi politika Europos regionų pažangai ir piliečių gerovei užtikrinti. Ji yra vienas iš pagrindinių Europos Sąjungos ramsčių ir ji turi būti tęsiama pasibaigus dabartiniam programavimo laikotarpiui. Iš tiesų, reikėtų apsvarstyti papildomos paramos galimybę, kad ši politika būtų pajėgi atlikti tą vaidmenį, kurį ji raginama atlikti.

Dėl šios priežasties, mes visi, atstovaujantys Europos regionams, privalome pabrėžti šios politikos naudą ir reikšmę, siekdami apsaugoti ją nuo trumparegiškų politinių sumetimų. Esame pasirengę įsitraukti į prasmingą dialogą, kuriame bus nustatytos reikiamos institucinės korekcijos, procedūrų supaprastinimai ir strateginės galimybės, stiprinsiantys sanglaudos politiką ir suteiksiantys galimybę pasiekti akivaizdžių rezultatų tiek Europos, tiek tarptautiniu lygiu.

Stavros Arnaoutakis,

Kretos regiono gubernatorius