Navigation path

Additional tools

Nuo A iki Ž

Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė

Europos kaimynystės politika (EKP) skirta politinių, ekonominių ir socialinių reformų procesams remti šiose kaimyninėse ES šalyse: Alžyre, Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Egipte, Gruzijoje, Izraelyje, Jordanijoje, Libane, Libijoje, Maroke, Moldovoje, Palestinos savivaldoje, Sirijoje, Tunise ir Ukrainoje. EKP siekiama didinti klestėjimą, stabilumą, saugumą, stiprinti rinkos ekonomiką ir skatinti tvarią ekonomikos plėtrą su kiekviena šalimi partnere palaikant nuolatinį dialogą.

Vienos iš svarbiausių šios politikos priemonių yra veiksmų planai, kuriuose nustatomi kiekvienos šalies trumpalaikiai ir vidutinės trukmės prioritetai. Nors veiksmų planai pritaikyti kiekvienai iš kaimyninių šalių, į juos paprastai įtraukiama bendros veiklos, pradedant politiniu dialogu ir baigiant prekybos klausimais bei ekonominiu ir socialiniu bendradarbiavimu.

Nuo 2007 m. individualių šalių programų įgyvendinimas finansuojamas pasitelkus Europos kaimynystės ir partnerystės priemonę (EKPP), pagal kurią finansinė pagalba skiriama ir strateginės partnerystės su Rusija veiksmams. 2007-2013 m. EKKP biudžetas sudaro apie 12 mlrd. eurų.

Išsamiau

Europos kaimynystės politika English Deutsch español français

ES regionų politika: būkite informuoti
Socialinės medijos